Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi alapján határozzák meg az...

Mi alapján határozzák meg az egyes iskolákban\egyes szakokon, hogy mennyi a féléves tandíj?

Figyelt kérdés
Orvosin megértem, hogy miért annyi amennyi, de pl. ha nézek egy Corvinus pénzugy és számvitelt, az nagyjából 300 ezer, míg ott a gazdaságelemzés "csak" 245 ezer. Mi a lótúró kulönbség van, hogy az 50 ezerrel kevesebb félévente?
2013. dec. 30. 22:51
 1/3 reptoid ***** válasza:

Lehet, hogy oda több embert vesznek fel, a termet úgyis ki kell fűteni, tanár bérét fizetni stb, aztán egy főre kevesebb költség jut.


De az is lehet, hogy éppen akciós, aztán úgy vannak vele, hogy majd MSc-n behozza a veszteséget :DDD


Amúgy lehet, hogy az egyiken több számítógépes óra van, több kisebb csoportra osztják őket, ilyesmik.

2013. dec. 31. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Azért mert az egyes tanárok bérét is ebből az összegből álják ezenfelül ebben a bézben benne van az iskola fentartása is , a rátok fordított idő és energia pénzben kifejezett mennyisége. De tudjátok meg ha fizetősre mentek akkor nagyon nagy lehuzás lesz , mivel félévente az a pénzösszeg + az elátás havi 60-80e forint szóval egyetem kész vagyon. HA pénzugy számvitelre akarsz járni akkor előtte kezd el az okj-s képzést mert az beszámítják és egy , akár 2 félévvel is rövidebb lehet a képzés
2013. dec. 31. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Egyébként annyit kér az egyetem amennyit akar, az szabadpiaci ár...ha már gazdasági képzési területnél tartunk akkor kereslet-kínálat a legfőbb ármeghatározó tényező egy "termék vagy szolgáltatás estében". Úgy ítéli meg az egyetem hogy ennyivel még rentábilis lesz a szak, lesz elég jelentkező a férőhelyekre..de még nem romlik a színvonal hogy sokan beözönlenének a szakra és ez a jövőbeni bevétel és színvonal csökkentő lenne. Itt kell egyensúlyozni a suliknak..és megpróbálni a bevételeket maximalizálni, hírnevet növelni vagy megtartani. Ne próbálj meg kintről teljesen belelátni abban, hogy is van ez teljesen úgysem tudjuk a részleteket...de ha oda akarsz menni és nincs elég pontod hogy az állam finanszírozzon akkor azt kell kifizetned és kész...
2013. dec. 31. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!