Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hova vesznek föl engem?

Hova vesznek föl engem?

Figyelt kérdés
Nyolcadikos vagyok, és nagyon izgulok a felvételi miatt. 3-4 az átlagom, de azért vannak ötöseim is. Ha a felvételit jól megírom, és a szóbeli is jól sikerül (nem tartom magamat különösebben hülyének, inkább a lustaságra fognám a rosszabb jegyeimet. Pedig igyekeztem..) akkor felvehetnk még egy nem annyira erős, de mégis viszonylag színvonalas iskolába? Ha ti is ilyen helyzetben voltatok, akkor írjátok meg, hogy milyen az iskolátok, és hogy szeretitek-e. Sokat segítenétek.
2013. dec. 21. 15:28
 1/8 anonim válasza:

Hali!


Most kilencedikbe járok és nekem is hasonló jegyeim voltak :D


Ilyen jegyekkel csak egy nagyon gyatra szakmunkásképzőbe vettek fel :/


NYUGI CSAK VICC VOLT :D

Pécsen az egyik gimnáziumba járok.


A felvételimnél nem volt szóbeli, mert olyan iskolákat jelöltem meg, ahol kiderült, hogy nem kell szóbelizni :)

Az írásbeli matekból nem a legjobb lett ( 22 pont), de nyelvtannal és egyéb más + pontokkal kompenzáltam.


Pár jó tanács:

Nézz utána, hogy hogyan juthatsz + pontokhoz a felvételin:

pl: ECDL vizsga

ha olyan iskolába mész ahol fontos a sport akkor kaphatsz + pontot ha le vagy igazolva valahol

Tanulmányi versenyek

Esetleg ha egyházi suliba mész akkor egyházi papírok, vagy papi ajánlás stb


Ne parázz. Én is nagyon paráztam, de nem volt akkora nagy kaland :) hidd el, oda kerülsz majd ahova kell.

2013. dec. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Persze, ne izgulj :)
2013. dec. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Amúgy miért írsz ki három kérdést? Egy is bőven elég lenne :D
2013. dec. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Sylvi20 válasza:

Anno én is elég siralmas központit írtam,a jegyeim is átlagosak lettek,ennek ellenére felvettek itt Pesten a Zrínyibe.

Imádtam a gimit,a legszebb éveim voltak.. :D

Jah,amúgy meg pont akkor javult az egész iskola színvonala,amikor én odakerültem,így sikerült bejutnom államisként későbbiekben a BGF-re.

Szóval sok sikert,biztos felvesznek valahova!:)

2013. dec. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Tanulj valamilyen szakmát. Ilyen eredménnyel szenvednél egy gimnáziumban, az érettséginek pedig semmi haszna nincs, ha nem tanulsz tovább. Szóval keress egy neked szimpatikus szakmát, és biztos megélhetésed lesz.
2013. dec. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Hát az a baj, hogy manapság 3 dolog kell ( általában) egy munkához:


Érettségi

Nyelv

Szakmai tapasztalat

2013. dec. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az érettségi önmagában kevesebbet ér egy szakiskolai végzettségnél.
2013. dec. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Értem én, de ha elvégzel mondjuk egy ács szakmát, akkor nehezen fogsz menni pl szakácsnak. Érted mire gondolok nem?


Ezt ne úgy értelmezd, hogy az érettségi fontosabb mint a szakma, mert a szakma/szakemberek ugyanúgy kellenek.


Ahogy a régi technika tanárom mondta: Nagyon szomoró az, hogy akinek manapság szakmája van azt lenézik és a szakmunkás/szakiskolákban a fiatalok alja sorakozik

2013. dec. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!