Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » "Úgysem fog kelleni. " (tantár...

"Úgysem fog kelleni. " (tantárgyakra mondják ezt). Mit gondoltok erről, mennyire jogos?

Figyelt kérdés
Annál azért jobban fejtsétek ki hogy "nem tudhatod".

2013. dec. 14. 14:13
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
és nyilván nem az érettségi tárgyakra gondolok
2013. dec. 14. 14:14
 2/11 anonim ***** válasza:
75%

Én azt gondolom, hogy nagyon csúnya a mondat nyelvtanilag.



Ezen kívül meg azt, hogy aki így gondolkodik, az hülye marad, saját szegénysége, nem az enyém.

2013. dec. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
48%
Nem azért kell megtanulni azokat, hogy a konkrét tananyagot megtanuld (közvetlenül persze igen), hanem hogy megtanulj gondolkodni, elemezni, tervezni és összefüggéseket átlátni a világban. Azért kell beletömni az agyba sokmindent, hogy kialakuljanak ezek a bonyolult idegi kapcsolatok. Persze ez nem mindig sikerül, de ez lenne a célja.
2013. dec. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%

Úgy le fognak pontozni most, hogy ihaj:


Vannak felesleges tárgyak. Miért kell végzősként éneket tanulnom? Ha egyetlen hasznos alkalmazását meg tudja valaki mondani a kistercnek, én azt mondom megéri tanulni.


Miért fontos, hogy ki volt Balassi felesége? Miért kell tudjam, hogy mikor született? Miért kell ismerjem egyáltalán a költészetét, ha nem értek vele egyet. Miért kapok egyest, ha alátámasztom az érvelésem, de máshogy gondolkodom, mint a javítási útmutató?


Valaki írta, hogy a gondolkodás kialakítására kell. Részben igaz, de miért kell irodalommal foglalkozzak, ha én úgy gondolom a matematika sokkal érdekesebb, ez persze fordítva is igaz, miért kell egy dolgozatra töménytelen anyagot megtanuljak, hogy két perccel később elfelejtsem, miben segít ez? Csak azt a beidegződést erősíti, hogy magolás, számonkérés után felejtsek el mindent. Ha a kémia nem az én világom, -persze elismerem, a haszna hatalmas a tárgyaknak- de ha én nem azzal akarok foglalkozni, helyette szeretnék programozni, számolni, vagy olyan dolgot csinálni, amivel közelebb kerülök a céljaimhoz, akkor miért kell megtanuljak valamit, aminek nem veszem hasznát a jövőben?


Őszintén, mikor volt valamikor életetekben a felvágáson kívül bármikor hasznos az irodalom(fogalmazni nem hiszem hogy ott tanultatok meg az anyanyelveteken)?

2013. dec. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
66%
Én pl. egy műveltségi vetélkedőn nyertem pár milliót, mert otthon voltam haszontalannak vélt tantárgyakban :)
2013. dec. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
94%
Tehát úgy gondolod erre mindenkinek reális esélye van.
2013. dec. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Úgy látom jó sokan lepontozták a harmadik válaszolót. Ennyi erővel miért nem írtok észérveket ellene?
2013. dec. 14. 17:07
 8/11 A kérdező kommentje:
bocsánat, a #4-es számút
2013. dec. 14. 17:11
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

17:11: #3 vagyok, én nem pontoztam le, de válaszolok rá.

Például a verstanulás fejleszti a memóriát, ami jól jön más szakmáknál is. Híres fizikusokról hallottam valahol, hogy sok verset tudtak kívülről, és ez is hozzájárult az eredményeikhez. Másrészt az irodalom és a többi művészet arra való, hogy az ember érzelmi fejlődését segítse, mert nem lehet minden élethelyzetet átélni, de így lehet róla valamilyen közvetett ismeretet szerezni.

Eddig voltak a pozitívumok, most jöjjön a másik oldal:

Ezeket úgy mondom, hogy mindig is gyűlöltem az irodalomórákat, de a jelentőségét azért elismerem. A lényeg, hogy a fentiek valószínűleg elsikkadnak az órákon, ezért nem mindenki érzi úgy, hogy kapott valamit a tanítás során. Vagy talán túl távoliak azok a helyzetek, amelyekről tanulni kell, ezért nem érzi át az egészet és nem tudja a saját életére vonatkoztatni, vagy esetleg még éretlen ahhoz, hogy átgondolja ezeket a dolgokat.

2013. dec. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

#3 Csak elgépeltem, és köszönöm az igényes válaszaid.


A negyedik válaszoló (és általam) feszegetett kérdésekre sem a szüleim, sem még soha senki más nem tudott értelmes és bő választ adni. - TOVÁBBRA IS VÁROM -


Igaz nem írtam eddig, de bennem a természettudományok kapcsán merült fel ez a kérdés.

2013. dec. 14. 18:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!