Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Csinálhat olyat az iskola,...

Csinálhat olyat az iskola, hogy nem fogadják el az orvosi igazolást, pedig időben és ellenőrzőben mutattam be?

Figyelt kérdés

A múlthéten (11.25-29ig) nem voltam iskolában.

Kedden (26) szemészetre volt időpontom, és 28-29-én pedig sebészeten voltam. Igaz nem voltam hétfőn és szerdán, de erről is van orvosi igazolásom.

Az osztályfőnököm felhívta édesanyámat, hogy miért nem vagyok iskolában és anya mondta, hogy iskolába indultam(de ugye én az orvosomnál kötöttem ki).

Telefonban osztályfőnök mondta anyának, hogy be kell jönnie mert én "lógtam".. jó anya be is jött kedden és nem is beszéltek semmi különöset csak, hogy miért hiányoztam stb.

December 2.án jöttem először iskolába és az iskola házirendje kimondja, hogy 3 munkanapom van igazolni az első iskolában töltött napomtól számítva.

szerdán be is hoztam az igazolást azokról a napokról amiket az e-napló írt és közli velem az osztályfőnök, hogy igazgatónő nem fogadja el az igazolást, mert én "lógtam"..

és most azt mondták, hogy küldök a papírt a 27 igazolatlanról..

A kérdésem az lenne hogy csinálhatnak ilyet, ill. kihez tudok ezzel kapcsolatban fordulni?

köszönöm!



2013. dec. 6. 10:59
 1/10 anonim ***** válasza:

Lehet, azt gondolják, hogy "kamu"?

Mondjátok el nekik, hogy konkrétan mi bajod volt,

miért kellett menni a sebészetre (meg a másik helyre)

2013. dec. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Vagy fordulhattok még az igazgatóhelyetteshez

Bár nem értem az orvosi papírt miért nem fogadják el

2013. dec. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Andizsuzsi ***** válasza:
Talán mert valóban lógtál? Legalábbis hétfőn meg szerdán. Kevésbé életszerű, hogy elindulsz iskolába, és véletlenül az orvosnál kötsz ki. Igazolást 2 napról meg nem nehéz beszerezni. Ha édesanyád nem erősítette meg, hogy valóban beteg voltál azon a két napon, akkor így jártál.
2013. dec. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Hmm, ebből két nap még a saját bevallásod szerint is nettó lógás. Innentől kezdve nem arról beszélünk, hogy lógtál-e, hanem hogy mennyit. Nem csoda, ha az iskola nem fog patikamérlegen méricskélni.

Hogy van az, hogy iskolába indultál, de az orvosnál "kötöttél ki"? Tényleg volt időpontod? Tényleg olyan kezelésre, ami csak iskolaidőben lehetséges? És az anyukád tényleg nem is tudott róla előre?

Végül pedig: tényleg mindegyik orvosi kezelés az egész délelőttödet igénybe vette, és 8-tól kettőig ott voltál a rendelőben? Mert ha csak egy órádba került az orvos, és a többire szabadságot adtál magadnak, az megint szimpla lógás. Lehet, hogy a tanáraid nem egészen hülyék, és nem hiszik el, hogy ezek egész napos kezelések?


Ha jól gondolom, akkor már ott tartunk, hogy ebből az 5 napból esetleg néhány órára elfogadhatnák az igazolást, és ezen nem lacafacáznak. Miért tetted idézőjelbe a lógtam szót a hétfővel kapcsolatban?

2013. dec. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 eiassassins válasza:
Alapvetően meg tehetik de attól még az orvosi igazolást el kéne fogadniuk.De ez van
2013. dec. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy anyukád sem tudta, hol vagy, így elég gáz a szitu, és utólag kidumálni már igen nehéz. Azért vele megbeszélhetted volna előtte.


Tesóm sulijában pont ezért (és a gyerekorvosok cinkossága miatt) az orvosi igazolások már csak szülői aláírással együtt érvényesek... Hogy jogilag ez megtehető-e vagy sem, azt nem tudom, de így van.

2013. dec. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
67%
Hát, van igazolás, aztán szerintem a többihez nincs közük. Vagy nem? Mi közük hozzá, hogy lógtál-e, vagy nem? Ha van egy igazolásod, akkor szerintem ilyet nem csinálhatnak. Ráadásul szerintem kérdezzétek meg, hogy mégis miért "lógtál", és ők ezt honnan veszik?
2013. dec. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy mi közük hozzá? Kicsit el vagy te varázsolva... Természetesen alapvető köze van hozzá az iskolának, hogy a tanuló lóg vagy nem lóg.
2013. dec. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az értékes kommenteket, de gondoltam, hogy lesznek kötözködők..

Jómagam is úgy gondolom, hogyha nekem az a bizonyos nap orvosi pecséttel az ellenőrzőmben szerepel onnantól kezdve senkinek semmi köze,hogy én hol voltam.. orvosi kezelésen megjelentem akkor nekem ne mondja senki hogy lógtam

2013. dec. 8. 20:50
 10/10 anonim ***** válasza:

Tehát akinek más a véleménye, mint neked, az kötözködő?

És előre tudtad, hogy lesznek ilyenek?

Akkor minek írtad ki a kérdést? Ha előre eldöntötted, hogy az az értékes hozzászólás, amelyik neked ad igazat, és a többi a kötözködés, akkor milyen hasznot reméltél az egészből?

Nos, továbbra is rosszul gondolod, a válaszod pedig nem tér ki a felvetett kérdésekre, csak átsiklik felettük, így nem is tekinthető a leírt véleményekkel kapcsolatos érdemi ellenvetésnek. Nem tisztázni akarod a helyzetet, csak szavazatokat gyűjteni a saját igazságodhoz.

A jó hír, hogy ezt itt a GYIK-on megteheted, ez egy ilyen hely, akár erre is használhatod.

A rossz hír, hogy ettől ez még továbbra is a te véleményed marad, és az iskolát nem kötelezi semmire, sőt a jegyzőt sem, akihez az igazolatlan órákról szóló értesítést elküldik.

A valóságban velük kell megküzdened, nem a kommentelőkkel, és ez nem fog menni.

2013. dec. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!