Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Kar? Mesélnétek róla?
Orvosira szeretnék menni ha oda jutok, még van egy évem ezen a tanéven kívül! Lenne pár kérdésem!
Úgy általánosságban mesélnétek róla? (pluszba lentebb még lenne pár kérdésem)
Miből érettségiztetek emelt szinten a gimiben? Biosz-fizika-kémia-matek?
Mennyire nehéz maga az orvosi az egyetemen? Lehet bírni?
Kollégiumban vagy albérletben érdemesebb lakni? (csak azért kérdem mert hallottam hogy koliban nem hagyják az embert tanulni)
Az előadások milyenek? Az előadó tanárok?
Miből tanultok? (jó tudom, a könyveken kívül) Órán tudtok jegyzetelni? Nem diktálnak gyorsan, vagy diktálnak egyáltalán?
Milyen egyéb költségek vannak? (könyvek,jegyzetek esetleg orvosi eszközök pl. : sztetoszkóp? )
Köszönöm a válaszokat! :)
ÁOK-ra bioszból kötelező az emelt érettségi plusz
még egy tantárgybóól, ami lehet kémia v. fizika.
A matek emelt érettségi sajnos nem számít, bioszból és kémiából vagy fizikából kell emeltezni. Melegen ajánlom a kémiát, azok a csoporttársaim, akik fizikával jöttek, most nagyon megszenvednek az orvosi kémiával, ugyanakkor a biofizikát ők sem vágják jobban, mint mi.
Nem DE-re járok, de azért remélem tudok vmit segíteni. Természetesen lehet bírni, minden csak rajtad múlik. Ha tényleg ezt akarod csinálni, akkor semmi akadálya nincs a dolognak, mellette még társadalmi életet is tudsz élni. Mi pl minden csütörtököt buliban töltünk. Igaz, hogy 2 óra alvás után megyünk be suliba, de kell ez az egy nap, hogy jól kitomboljuk magunkat. Mert egyébként azért tényleg majdnem mindennap tanulás van.
Koli vs. albérlet. Hát nézd, mire van pénzed. Én bejárós vagyok, ami a lehető legrosszabb és nem is fogom hosszú távon bírni, de a szüleimet nem nagyon érdekli. Pedig lenne pénzünk kolira is, albira is. Mind1. Koliban azért elég sok buli van, nem feltétlenül tudsz elvonulni magányodban tanulni stb. Albiban meg azért össze tudsz cuccolni olyanokkal, akik szintén orvosisok, így tudtok együtt tanulni. Én mindenképpen albira szavaznék, de sokan túlélték már a kolit is.
Én órán nem szoktam jegyzetelni 2 dolog miatt: egy gyakran előfordul, hogy elkezdem írni a mondatot, de nem jutok a végére, mert már rég odébb vagyunk 5 fejezettel, vagy elkapcsolják a diát stb. Ennek nincs értelme. Másrészről én csak szép jegyzetből tudok tanulni, igényesen felépített, szépen leírtból, amit előadásokon nemigen lehet megcsinálni. Így én könyvből tanulok, előadáson meg inkább figyelek.
Kiadás az van bőven. Én mondjuk fogorvosira járok, így nekünk volt egy pár plusz költségünk, de a köpeny, védő szemüveg, a könyvek, hát az egy vagyon. Olyan 50-60 ezret szórtam el első év elején, és akkor anatómia atlaszt még nem is vettem. Ez nálunk csak 2. félévtől van, a Sobotta újonnan 42ezer HUF... úgyhogy javaslom, hogy szülinapra, karácsonyra ilyen jellegű dolgokat kérj.
Én Debrecenbe járok.
Igazából szerintem lényegtelen, hogy kémiából vagy fizikából emeltezik valaki, kémia jól jön pl. a szövettanhoz, orvosi kémiához, biokémiához, viszont biofizikához és élettanhoz meg a fizika jelent inkább előnyt, ha egyáltalán lehet ilyen. Abból menj, ami jobban megy, hogy először legyen esélyed bekerülni.
Az egyetem nehéz, de szerintem nem is leginkább az anyag nehézsége miatt, inkább a mennyisége miatt. Ha még elsőben (vagy talán inkább első félévben, mivel már ekkor is nagy különbségek vannak nehézségben) nem is, de később már napi 3-4 óra tanulás alap, jobb jegyért még többet kell.
Hogy hol érdemes lakni, az mindenkinek a saját kis személyes preferenciáitól függ, pl. hogy képes vagy/szeretnél-e másokkal osztozni egy szobán vagy sem. A tanulást nem befolyásolja annyira, mivel a DOTE-s kolikban csak DEOEC-esek laknak (orvostanhallgatók, gyógyszerészek, stb.), akiknek szintén tanulni kell, nyilván hagyják a másikat is.
Élőadások tárgy- és tanárfüggők, hogy egyáltalán érdemes-e bejárni, viszont azt is figyelembe kell venni, hogy neked érdemes-e. Semmi értelme úgy beülni, hogy úgysem figyelsz, akármilyen is az előadás, akár már inkább tanuljon vagy aludjon az ember abban a pár órában, azzal többre megy, mint az üldögéléssel.
Legtöbben könyvekből tanulnak, az órai jegyzet maximum kiegészítő és "vezérfonal" és vannak közkinccsé tett jegyzetek, amiből lehet készülni. Diktálni nem szoktak egyáltalán.
Könyvek legtöbbje 10ezer felett kezdődik, de van ami 30ezer és muszáj megvenni, ha tanulni akarsz (pl. ha anatómiához minden könyvet megveszel újonnan, az már akár 100ezer Ft környékén is mozoghat), de persze lehet venni használtan is, vagy van amiből elég fénymásolat (amikben csak a szöveg a lényeges és nem kellenek belőle a képek). Köpenyből saját kell (ha jól tudom pl. SOTE-n nem, legalábbis elsőben), az 3-4ezernél kezdődik, kell még második félévtől gyakorlatokra gumikesztyű (egy doboz (5))
(Bocsánat, véletlen elküldtem.)
Szóval...
Köpenyből saját kell (ha jól tudom pl. SOTE-n nem, legalábbis elsőben), az 3-4ezernél kezdődik, kell még második félévtől gyakorlatokra gumikesztyű (egy doboz (50 pár) olyan 1200-1500 Ft környékén mozog, de sokáig elég). Fonendoszkóp harmadévtől kell, az olyan 30ezer Ft. Még ami kell, már első évtől is, azok a saját gyakorlati jegyzetei az intézeteknek, illetve a gyakorlati munkafüzetek, ezek pár száz forintba kerülnek.
Most lehet, hogy keménynek tűnik leírás alapján, de ha már benne van az ember beleszokik és hamar megszereti (észre sem veszi, hogy már két hete 5-6 órákat alszik, stb.) és persze rengeteg program (pl. Gólyahét, Medikus Kupa, Medikus Hét, hetente bulik, szakkolis kirándulások) is van, amiken ha részt vesz az ember, nem is annyira embertelen ez a 6 (sokszor 7) év, sőt. :) Meg hát persze ott van a közösség is, amit én személy szerint jobbnak tartok, mint amiket eddig máshol tapasztaltam.
De persze az egész amit én leírtam, csak az én saját személyes véleményem.
Első vagyok, végre van egy kis időm írni.
Én anno bioszból és fizikából emelteztem. Nem volt akkor még kötelező az emelt, de anélkül meg lehetetlen lett volna bekerülni.
Sajnos a fizikának nem sok hasznát vettem, mert a biofizika kicsit más.
A kémia viszont nagyon kemény volt.
Erősebb egyetem mint úgy általában az egyetemek. Eleve 6 éves és ugye utána még jön a szakosodás.
Elég sok gyakorlat van (szerencsére), így sajnos nem teheted azt meg hogy 3 napot bemész, mert úgy állítod össze az órádat.
Elméletről (előadásról) hiányozhatsz, de gyakorlatról, ahol is vagytok 10-15-en egy csoportban ott nem, max. 1-2 alkalommal.
Elég sok is az anyag, továbbá rengeteg új (latin) kifejezéssel találkozol főleg anatómián, így nem elég csak egyszer átolvasni az egészet.
Én bejárós voltam, úgyhogy nem tudom milyen lenne a kolesz.
Könyveket érdemes a neten (én már eladtam szinte az összeset) vagy antikváriumban venni, mert nagyon drágák. Ha szerencséd van az egyetem könyvtárából tudsz kivenni, már ha nem kapkodják el, így ha 1-2 nagyon drágát megcsípsz, akkor nem lesz egyből annyi kiadásod, azokat később is megveheted.
Köpeny saját kezdetben nem kellett, kémiára, szövettanra, anatómiára, stb úgy mentünk be, hogy a teremben vagy a tanterem előterében volt egy csomó köpeny és azt kellett felvenni.
Gumikesztyűt sajátot, egyszer használatosat kellett venni.
Sok tanár az általa megtartott diákat felteszi a netre is, így ha bejársz előadásra akkor érdemes csak odafigyelni, mert olyan gyorsan lehetetlen normális jegyzeteket készíteni.
Tanárok?
Hát ez változó.
Van aki nagyon segítőkész, de vannak olyanok is, akinek még köszönni is alig mertünk.
Viszont a többsége azt figyelembe veszi, hogy mennyire vagy szorgalmas, alázatos, stb.
Tehát ha valaki össze-vissza pofázik, nem gombolja be a köpenyét, zsebre tett kézzel áll miközben a tanár magyaráz, nem segít pl. a tetem/tetemrész ki meg bepakolásában, finnyáskodik,előadások elalszik az első sorban akkor hozzá ugyanígy állnak vizsgakor is.
Ha vannak is kezdetben bunkó csoporttársaid, pár hét alatt rájönnek, hogy érdemesebb inkább összefogni, és még legbeképzeltebb is normálissá "változik".
Bulizni KELL időt szakítani nagy ritkán különben bekattantsz, de tényleg kevés időd marad az alvásra ha tanulsz, vagy elég nagy meglepi lesz számonkéréskor.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!