Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Boronkay vagy a váci Madách a...

Boronkay vagy a váci Madách a jobb iskola?

Figyelt kérdés
Most vagyok nyolcadikos, és nem tudom eldönteni, hogy melyik az erősebb iskola, melyiket jelöljem meg elsőnek. Vannak ismerőseim mindkét iskolából, és mindegyikük a saját iskoláját ajánlja, viszont madáchosok elég rendesen szidják a Boronkayt. Most akkor hogy is van ez?:D Mondjatok véleményt róluk légyszi!:)

2013. dec. 5. 13:38
 1/9 anonim ***** válasza:
11%

No, hát igazából attól függ, hogy milyen iskolába szeretnél menni. Olyanba, ahol erősnek mondható a tanítás, vagy olyan helyre, ahol normálisan viselkednek az emberek. Ha erős sulit választod, akkor a Boronkayt jelöld be, egy 2013-as felmérés szerint az egyik legerősebb vidéki suli az egész országban, viszont ott olyan tajparaszt bunkó emberek vannak, amilyenekkel én még nem találkoztam. Ott szinte mindenki bunkózik, lenézi azt, aki nem oda jár, és mindenkiben benne van a "na ki a király?" stílus. Az mellett persze, hogy állítólag erős suli stb, a tanárok csak csalni tanítják a diákokat (lsd: diákpolgármester választások) Köztudott, hogy folyton megy a bundázás..

A Madách egy nagyon jó suli, sok nyelvet tanulhatsz ott is, ami nagyon fontos, de ami még fontosabb, ott a társaság is nagyon jó. Persze ott is vannak érdekes alakok, de a két suliból ismert ismerőseimet összehasonlítva a boró rosszabb. Társadalmi szempontból.

Én amúgy váci közgázos voltam még anno.

2013. dec. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%

A Boronkayt válaszd, az a legjobb! Két éve járok ide, nagyon jó iskola! Az az igazság, hogy a Madáchosok azt hiszik, hogy versenyben vannak a Boronkayval, pedig ez egyáltalán nem igaz. Minden év elején rengeteg olyan Madáchos van, aki átjönne a Boronkayba, mert kikészítik, piszkálják, vagy rászállt a tanár... Itt ilyen nincs, teljesen normálisak az emberek. Nagyon nagy a nyelvvizsga- és a továbbtanulási arány, sokkal nagyobb, mint a Madáchban. Nem szeretem, ha a másik iskolát úgy minősítik, hogy egy hetet nem töltöttek ott, nem ismerték meg rendesen. Ez mind süketduma, amit az első hozzászóló írt... A diákpolgármester-választást is csak azért nyerjük meg, mert mi vagyunk a legtöbben...


Kedves Kérdező! Ha megszeretnéd ismerni a Boronkayt, írj nekem, mindent leírok, ami érdekel Téged, csak írj privátban!

2013. dec. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen:)) Voltam nyílt napon a Boronkayban és nagyon megtetszett, egyáltalán nem tűntek tajparaszt embereknek, sőt mindenki nagyon kedves, segítőkész:) Úgy döntöttem, hogy a Boronkayt fogom választani:) Nyelvvizsga arányáról én is csak jókat hallottam, unokatesóm most 11.es ott, és 3 év nyelvtanulás után meglett a nyelvvizsgája, szerintem ez azért nagy pozitívum !:)))
2013. dec. 22. 17:26
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Örülök, hogy a Boronkay mellett döntöttél! :)
2013. dec. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! :)


Én tavaly jöttem a Boronkayba, most nulladikos vagyok. Nem értek egyet az első hozzászólóval, ugyanis "tájparaszt" emberek mindenhol vannak... Igaz, van egy-két ember, aki el van szállva magától, hogy bekerült a váci elitsuliba, de a Boróban ez csak az emberek egy kisebb részére jellemző.

Mindezek mellett koleszos is vagyok, és volt alkalmam megfigyelni az egyes sulik közötti rivalizálást, az egyes iskolák tanulóinak viselkedését. Az hogy ki mennyire gondolja magát valakinek, nem a sulitól függ, leginkább személyiségtől. Ugyanúgy vannak nagyon aranyos és kevésbé rendes emberek mindkét suliban. :)

De ha megvan a lehetőséged dönteni a kettő között, akkor mindenképpen a Boronkayt ajánlanám figyelmedbe. Nem fogod megbánni! Sikeres központit! :)

2014. jan. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, a matek 35 lett, a magyar 48:)
2014. febr. 9. 15:36
 7/9 anonim válasza:
70%
Én is ide járok, programozó szakon. Ez egy szar iskola, egy ámítás az amit nyílt napon látsz vagy az előttem szólók írnak. Tanárok ellenszenvesek és mindig kipeceznek egyes tanulokat, van aki kifejezetten gyűlölködő is, tisztelet a kivételnek, pénz soha semmire nincs, meg WC papírra se. Semmit nem tanítanak, ha tanulsz akkor tudsz, ha csak oda figyelsz órán akkor nem buksz meg. Programozás címszó alatt ami itt megy az egy 0.
2017. márc. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
55%

Maximálisan egyetértek az előttem szólóval! Nagyon nagy a hely

marketingje, de ami mögötte van az elkeserítő! A módszerük a

következő: szervezetten keresik fel már általános iskolában a

kiemelkedő tehetségeket, azokat becsábítják magukhoz, majd onnantól

csak velük foglalkoznak, a többi le van xarva! Mert ők viszik előre

az iskola hírnevét... Én lehúztam ott 4 évet, nagyjából az összes

szakmai képzésük egy nagy kalap xar, kiöregedő, ódivatú tudású

tanárokkal! Nincs rendesen felépített tanterv, az egyes egymásra épülő

vagy egymással összefüggő tárgyak között nincs megfelelő kommunikáció,

tulajdonképpen össze-vissza próbálnak a fejedbe tuszkolni mindent! A

tanárok nagy része mind tudásilag, mind emberileg egy nagy nulla!

Megszokott dolog a fejre osztályozás, indokolatlan vasszigor, diákok

folyamat stresszben tartása! Én világ életemben 5-ös voltam angolból

8-9 éves korom óta, versenyekre jártam jó eredményekkel, ebben

retekben meg a 4-esért kellett felelnem??? Hát ezúttal is a jó k.

anyádat Németh Zsuzsa! Életem egyik legnagyobb hibája volt, hogy oda

mentem!!!

2018. febr. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
62%
Attól még, hogy az előző válaszoló megkapta a rettegett Németh Zsuzsát (engem is ő tanított), attól még nem lesz az összes tanár rossz. Amúgy nagyon jó az iskola.
2020. máj. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!