Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vizsgajelentkezésnél ez...

Vizsgajelentkezésnél ez hogyan is működik?

Figyelt kérdés

Előre is elnézést a sok kérdés miatt, de nemrég költöztem Magyarországra és kicsit még fura sok minden. Szóval első éves vagyok. 5 tantárgyat kellett felvennem, mert azok voltak első félévben kötelezőek. Ha feltételezzük csak 3 vagy 4-re jelentkezem akkor úgymond megbukok és nem is kezdhetem el a 2-ik félévet? Vagy nem lehet olyan bakit elkövetni ami miatt nem fejezhetem be a teljes évet?


Bocsi, nem tudom mennyire voltam érthető. Köszönöm aki elolvassa és válaszol is.



2013. nov. 27. 14:40
 1/5 anonim ***** válasza:
De miért jelentkeznél csak 3-4 vizsgára? Jelentkezz mindre, menj el mindre, menj át mindegyiken, és nincs probléma. Nem értem, ez miért merült fel benned. Én is elsőéves vagyok, de eszembe se jutott, hogy kihagyjam valamelyik vizsgámat.
2013. nov. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én csak a rendszert és a lehetőségeket szeretném jobban megismerni. Semmiképpen sem szeretnék csak 3 vagy 4 vizsgára jelentkezni, főleg nem első évben. De azért szeretném tudni hogyan is működik.
2013. nov. 27. 16:59
 3/5 anonim ***** válasza:

A krediteket nézik (mennyit teljesítettél)

Ha nem éred el az előírt krediteket egy év alatt,

akkor raknak át fizetősre

2013. nov. 27. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Valóban az a legjobb, ha minden vizsgára bemész és jól teljesíted őket.

Nyilván a kreditekbe a szemináriumok jegyei is beleszámítanak, nem csak az előadásokból leteendő vizsgák, add össze az összeset a mostani félévedből

Olyan tizenöt kreditet el kell érned egy félév alatt (hogy év végén meglegyen a harminc)

2013. nov. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Távoktatásban tanulok és fizetős már eleve. Tehát ha jól értem akkor nem félév, hanem egész év után bukhatok csak meg? Vagy hogyha első félévben nem sikerül 1 vizsga akkor pótvizsga vagy ha az sem akkor átvihetem második félévre?


Ne értsetek félre, nem megbukni akarok, mert tanultam amennyire időm engedte. :)


Csak érteni akarom az egészet.


Köszi a válaszokat!

2013. nov. 28. 00:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!