Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan működik az egyetemváltás?

Hogyan működik az egyetemváltás?

Figyelt kérdés
Szeptembertől államis vagyok egy egyetemen. Nem volt lehetőségem oda menni, ahova szerettem volna, ez a B terv volt. Időközben viszont kiderült, hogy én nem szeretnék azzal foglalkozni, amit most tanulok. Tavasszal jelentkeznék másik egyetemre államisnak. Viszont nem tudom, hogy hogyan van mindez szabályozva, és mi a menete?

2013. nov. 20. 09:45
 1/2 anonim ***** válasza:
ugyanúgy kell jelentkezned mint mindenki másnak. februárban beadod a jelentkezésed. ha ugyanarról a szakról,vagy hasonló szakról beszélünk akkor TALÁN pár tárgyat el tudsz majd ismertetni, de ha teljesen más a szak,akkor szerintem ne folytasd a mostanit, hiszen fogynak az államis féléveid,és mivel abbahagyod,így vissza is kell majd fizetned az árát.
2013. dec. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha teljesen más képzési terület, akkor iratkozz ki, és felvételizz újra. Ha kevés volt a pontod, akkor a következő félévben inkább az emelt szintű érettségivel és a nyelvvizsgával foglalkozz ahelyett, hogy egy olyan szakra jársz, amit nem akarsz elvégezni. Ha hasonló képzési terület, akkor nyáron van átjelentkezés, ennek mikéntjéről annak a karnak a TO-ján érdeklődj, ahova menni szeretnél. Ha pedig az egyetemen belül szeretnél szakot váltai, akkor szintén a TO-n kell érdeklődni, az SZTE-n pl. van szakosodásváltási kérelem.
2013. dec. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!