Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a puskázásról?

Mi a véleményetek a puskázásról?

Figyelt kérdés

(Morális szempontból, pl: jogtalanul szerzett előny, vagy éppen hogy felkészít az életre?

Kíváncsiságból.)



2013. nov. 25. 18:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hiába érkeznek mindjárt a puskázást ócsárló fennkölt becsületes válaszok (majd figyeld meg), ugyanúgy tény, hogy szinte nincs is ember, aki az iskolás évei alatt nem folyamodott volna ehhez a módszerhez legalább egyszer.

Igen, a leghelyesebb még mindig az, ha az ember lelkiismeretesen felkészül a számonkérésekre, de vannak kritikus helyzetek, amikor tudni kell dönteni: vállalod a rizikót egy jobb jegy érdekében, vagy becsületes maradsz és kapsz egy rosszat? Nyomós indok nélkül senkinek sem ajánlom a puskázást, mert lehet, hogy végül mindennemű segítség nélkül is jól megírod a dolgozatot, de esetleg pont szerencsétlenül alakul, lebuksz és puff, máris ott van (jobb esetben) egy karó. Pedig nem is használtad a puskát, csak megírtad.

Ha valaki puskázásra adja a fejét, akkor csak és kizárólag a saját felelősségére tegye. Ha lebuktál, hát lebuktál, ez van. Nem kell utána még benyögni, hogy jaj de hát a Juli is meg a Peti is meg ő is meg ő is csinálja.

Összegezve, a puskázással maximum magadnak árthatsz, de ha nem muszáj, ne tedd, mert felesleges konfliktusforrás, és mások szemében sem leszel túl szimpatikus vele, elhiheted.

2013. nov. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyik tanárom nem rég azt mondta, hogy úgy gondolja hogy csak magadat csapod be, egyébként egyetértek vele. Egyszer lebuktam (egy olyan témakörből írtunk amiből semmit sem értettem) de szerencsére nem kaptam egyest, azóta nem nagyon próbálkoztam.Szerintem vval nincs baj ha egy évben egyszer-kétszer puskázol, attól még nem leszel rosszabb ember, viszont az már más ha soha nem készülsz az órákra.
2013. nov. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönet annak aki írt, pacsi!
2013. nov. 25. 21:35
 4/9 A kérdező kommentje:

:)

Azért írtam ki hogy érkezzenek mindenféle válaszok

2013. nov. 25. 21:40
 5/9 anonim válasza:
100%

Én néha szoktam puskázni, de akkor jó technikákat használok. A legújabb módszeremet még itt sem osztom meg, mert 99%-os technika (mindenhol használható, kivéve: vizsga, érettségi, stb...).

Vannak olyan tanárok, ahol még a könyvet is kint hagyhatod a padon, nem veszi észre, de vannak olyanok, akik még akkor is meggyanúsíthatnak, ha nem csináltál puskát sem.

Ha muszáj, hát muszáj, de az biztos, hogy ha fontos anyag (pl. érettségi tantárgy), akkor a dolgozat után mindenképp megtanulom. Ha lényegtelen tantárgy, mint pl. nálunk elektronika szakon biológia, azon sokkal nyugodtabban puskázok, mert tudom, hogy nem sokat számít, ha esetleg lebukok... Ami még sosem történt meg 10 év alatt.

A puskázási technika (módszer), testtartás, viselkedés és az arckifejezés, amik a legjobban számítanak ilyenkor, és nem lehet semmi baj. + ismerni kell az adott tanárt, hogy merre járkál, mire figyel, vannak-e fegyelmezetlenek az osztályban (elvonják a tanár figyelmét).


Az, hogy jogtalan előny, vagy életre való felkészítés, arról el lehetne vitázni, én úgy vagyok vele, hogy ha megírok egy dogát ötösre, de utána x@rt sem jegyeztem meg belőle (pl. matek) és nem is akarok, az jogtalan előny.

Ha mondjuk szakmából hiányoztam xy hétig, és nem érdekli a tanárt, akkor csak egy kis időt nyerek, mert utána úgyis meg kell tanulnom az anyagot.


A tanárok szerint egy biztos: "lehet puskázni, csak nem szabad!" ;)

2013. dec. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálam is megesik néha, hogy puskázok. A legalapvetőbb puskázási módszert használom. A leghátsó padban ülök, tehát innen már lehet következtetni. A pulcsim ujjába szoktam tenni egy kisebb cetlit. Általában német szavaknál puskázom amikor feladnak jó párat és csak este jut eszembe, hogy hoppá holnap szódoga. De van amikor merészebb vagyok szódogánál és írólapra írom a dolgokat, azt meg beteszem a másik lap alá, amire eredetileg írni fogok. Számtalanszor eljátszottam már ezt, mégsem buktam le. A másik tantárgy fizika volt, amiből segítséget kértem a könyvemtől. Csak én írtam, mert valami javítót írtam a többiek meg elfoglalták magukat, valami fizikás játékokkal. (Ilyen dolgokat raktak össze, amik ha jól illeszkednek sípol, villog meg minden jó.) Aztán tanár mindig elől volt, az elől ülőknek segített barkácsolni, elém beállt barátnőm, és én meg könyvből kinéztem minden dolgot ami kellett.


Nem tisztességes és idővel úgy is meg kell majd tanulnod, tehát ez csak ilyen jó javítási lehetőség. Én így hoztam fel magam 5-re, de persze utána mindent megtanultam mert kellettek. :) Tehát szerintem egy időben nagyon jó, de ígyis-úgyis megfogod majd tanulni! :))

2013. dec. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

(Nem olvastam el a korábbi hsz.-eket.)


Én végzős gimnazista vagyok, és hát az érettségin nem lesz ott a puska... Fogalmunk se lesz pl. irodalomnál, hogy mi lehet, ott nem lehet, és ha előtte nem szerezted meg az ismereteket, akkor megszívtad.

Én egészentizedikig soha nem puskáztam! Én általános iskolában nem tartom megindokolhatónak, mert az egy dolog, hogy én humán pályára készülök (fordítónak), és 10-11.-ben már annyira nem értettem a fizikát, hogy muszáj volt, de hogy valaki érettségitantárgyból... matekból pl. azt el tudom fogadni, hogy ami benne van a függvénytáblában (képletek) ne kelljen azt a pár százat kívülről tudni, hanem khm... Engem ez a puskázás dolog nagyon sokáig idegesített. Már tiszta stressz voltam, mikor 9.-ben nem a megszokott padtársam mellett írtuk a kémia dogát, és az kérdezett tőlem valamit (válaszoltam, de tiszta ideg lettem, meg lelkifurdim lett, bár így is csak kettest kapott). Azt is "bírom" mikor doga közbe elkezd valaki beszélgetni, a tanár meg nem tudhatja, hogy tök másról van szó...

Én eléggé "erkölcscsősz" típus vagyok, az osztályban sztem utolsó voltam, aki rálépett erre a könnyebbik útra. De nem szoktam rendszeresen még most se. Minek? Amit leírnék, aannyit már úgyis meg tudok jegyezni. Telefonnal meg sose próbáltam. Na azokat utálom, mert nyilván, ha pl. a tanár olyan jófej, hogypl. matekból u.azt a fel.-t adja fel, amit már órán megcsináltunk, akkor az mekkora szemétség már, hogy kimásolod? Ő nem akart kiszúrni veled, amit elmagyarázott, azt kérdezi, erre te? Szóval nem azt mondom, hogy én sose puskáztam, de nem bírom, mikor már sportot űznek belőle.

2013. dec. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
63%

Teljes mértékben jogtalan előny.

A kérdezőnek mondom, hogy: NE PUSKÁZZON!!!!!!

Mivel szerintem a világ legundorítóbb dolog, amit tanórán diák elkövethet. Teljesen illegális! Így könnyű szerezni a jó jegyeket, ha valaki puskázik. Miközben van aki halálra tanulja magát, s még sem jön össze neki, s ilyenkor ő érzi rosszul magát, miközben aki 5-öst szerzett, az puskázott. Így könnyű villogni, hogy ő milyen baromi jó tanuló, miközben nem. Baromi undorító puskázó. Plusz fekete pont, ha a becsületesen készülő 4-es tanulót nézi le. Ezzel az erővel bárki puskázhatna és akkor Magyarországon az összes diák kitűnő lenne az elméleti tantárgyakból. Mellesleg, mi lesz, ha jön az érettségi??? Írásbelin, főleg szóbelin szinte azonnal észreveszik, és lehet menni, csókolom és lehet sírni az utcán utcaseprőként, érettségi nélkül. (Mivel még érettségivel sem könnyű a későbbiekben munkát találni.) Most senki se vegye figyelembe az "Éretlenek" című filmet, mert az csak egy film, ami köztudottan előre megvan rendezve.

A legjobb, amit lehet tenni: Felkészülsz becsületesen, s ha 4-re, vagy annál rosszabbra sikerül, akkor tudod, hogy te mindent megtettél, puskázni sem puskáztál, s ráadásul a lelkiismereted és (a tanárok szemében) a becsületed is tiszta. Tehát ne puskázz és tanulj rendesen. Én tudom mit mondok.

8. osztályos vagyok, és 6 osztályos gimnáziumba járok. Az osztályban van néhány gyerek, aki sokszor puskázik (telefonnal lefotózza a füzetét, s órán dolgozat közben a pad alatt nézi; vagy cetliket vagdos apró írással, eldugdossa őket, s a dolgozat közben nézi meg úgy csinálva, mintha más, legális dolgot tenne, stb.), s rájuk ilyenkor én mindig rossz szemmel nézek, főleg úgy hogy én becsületesen tanulok a dolgozatra, alkalmasint több órát. Ők meg letudják 1/2 meg 1 órákkal, s puskát gyártanak. Hasonló a véleményem a leckekunyerálókról (plusz pont, ha ráadásul még hétvége is volt közben), akik a szünetben másolják le a másik háziját (én sose szoktam odaadni, mert talán nem a közösségi oldalakon kéne lógni, hanem leckét írni), én addig nem fekszem le, amíg nincs kész az összes leckém és nem tudok mindent másnapra (volt már olyan idén május végén, hogy 0:30-kor feküdtem le, s 5:50-kor keltem) és nem érdekelt, hogy fáradt voltam, de legalább becsületes maradtam, s vagyok mindmáig. Lehet, hogy tavaly év végén 4,33 volt az átlagom, de azt legalább becsületesen értem el, s ilyen téren büszke vagyok az eredményemre, mert inkább becsületesen 4,33, mint csalással 4,6-5 (Tisztelet a kivételnek!)


Röviden: ne puskázz, s így nincs meg az a kockázat, hogy lebuksz és elveszted a becsületed a tanárok szemében, ráadásul a te lelkiismereted is tiszta marad.

Jó tanulást! :)

2013. dec. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Jaj, komolyan mindenki úgy áll, hozzá, hogy a,, bűn netovábbja''. Nem hiszem el, hogy ennyi,, mintaember' ' van, és mindenki mindig mindent totál becsületes módszerrel ért el. Lehet, hogy én (és hozzáteszem, sokan mások, akikkel élőben beszéltem erről) gondolkodom rosszul, de egyáltalán nem biztos, hogy aki puskázik, az nem is tanult. Sőt.. Igaz, itt most egyetemi mennyiségű anyagról beszélek, de szerintem puskázni is leginkább itt már úgy lehet, ha azért képben van valaki. Én pl megmondom őszintén, ha ehhez folyamodom, egyáltalán nem azért van, mert b..tam készülni. - Tudom, biztos a sok megmondó, okos ember, erre azt mondaná:,, akkor minek vagy felsőoktatásban''. Biztos igaza van, de ez legyen az én bajom, itt vagyok a legvégén, nem fogom feladni... De, a lényeg, hogy én azért csinálom néha, mert olyan szintű vizsgadrukkal küzdök, hogy sokszor hiába készülök fel, nem jut eszembe sok minden, amint ránézek az adott kérdésre/tételre. Ha valamit, azt nem lehet rám mondani, hogy nem készülök, tudna róla mesélni a család. Nálam ez csak egy,, mankó'', és nem kimásolok mindent, legtöbbször elég ránéznem egy kulcsszóra és beugrik róla minden... Higyjétek el, akik ennyire fújjoltok, nem mindenki szórakozásból csinálja ám, nem kíánom senkinek az olyan mértékű szorongást, amit át tudok élni egy-egy vizsgán, vagy előtte.
2023. nov. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!