Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy működnek a kollégiumok?...

Hogy működnek a kollégiumok? Hogy lehet bejutni?

Figyelt kérdés
Végzős vagyok és jövőre szeretnék Pestre járni egyetemre. Eredetileg albérletbe akartam, de most fontolóra vettem a koleszt is és láttam hogy olyan 10-20e körül vannak. Kollégiumba, hogy lehet bekerülni? Mi alapján döntenek és ha nem államira vesznek fel akkor már nem is vesznek fel? Mikor kell jelentkezni és honnan tudom, milyen koleszok vannak? Anyukám egyedül nevel, a nagymamám nyugdíjas, de gondozásra szorul és van egy alkoholista munkanélküli nagybátyám .

2013. nov. 15. 19:48
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha felvesznek egyetemre, akkor azonnal küldik a levelet mi a teendő, ha az egyetem saját kollégiumaiba szeretnél bejutni. Emellett - talán leginkább a neten tájékozódva, pl. az egyetemi fórumokon lehet nézelődni hol laknak, mit ajánlanak mások, "gyűjtő" kollégiumok ahol több egyetemről laknak és nem csak hivatalos egyetemi jelentkezési úton lehet bejutni, egyházi kollégiumok.


Költségtérítésesként is be lehet jutni egyetemi koliba, csak valószínűleg kevesebb pontot kapsz a tanulmányi résznél, de ha a családi rész sok pontot ad, bejuthatsz. Ha nem vennének fel, év közben is lehet várólistára jelentkezni, de pl. egyházi kolikban - vagy világvégi helyeken általában vannak üres helyek, pl. barátnőm tökjó helyen lakott egyházi koliban egy 2 ágyas szobában nem túl sokkal többért, mint amennyit én fizettem a trágya egyetemi kolis szobáért. Nyilván ott több szabály van, éjjel zárnak, nem tarthatsz partykat a szobádban, esetleges közös ima is van, bár szerintem ezt ott senki nem tartotta be.

2013. nov. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!