Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ti várjátok már a jelentkezést...

Ti várjátok már a jelentkezést? :D

Figyelt kérdés
Tudom, hogy még kicsivel több, mint egy hónap van a 2014-es szeptemberi képzésekre való jelentkezésig és még csak a keresztfélévesek mennek, de én már alig bírok magammal, annyira be vagyok sózva a dolog miatt. Más is van így vagy totál meghülyültem? :) Ti már kinéztétek az álom-egyetemet, tudjátok, hova jelentkeztek, mi lesz a sorrend vagy még bizonytalanok vagytok? Esetleg van olyan, aki nem közvetlen az érettségi után vág neki, hanem kihagyott 1-2-3-x évet és most próbálja meg? Milyen ponthatárokra számítotok? (Ez extra korai, de nagyon foglalkoztat a dolog :)) Nyílt napra mentek? A környezetem már nehezen viseli, hogy szinte csak az egyetem, az egyetem, az egyetem jár a fejemben, ezért úgy gondoltam, kicsit kiélném magam a neten :)

2013. nov. 1. 22:50
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Én is tavaly már túl estem ezen :) őszintén szólva mikor felvettek nem akartam elhinni, naponta többször felmentem felvi.hu-ra megnézni, tényleg így van e vagy csak álmodom :D Aztán gólyatáborban azért valamennyire sikerült realizálnom a dolgot (no nem első nap, mert arra konkrétan nem emlékszem :D). Szóval a lényeg: teljesen érthető az izgatottságod, és bizonyosan nagyon fogsz örülni annak, ha felvettek, bár sztem TTK szak esetén nagyon másra nem kell számítanod, mert elég alacsony szokott oda lenni a ponthatár.
2013. nov. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Csak, hogy ne zavarodj bele a névtelenségbe én a az SZTE-s válaszoló vagyok:D

Én informatikát tanulok, a szobatársamnak nehézkesen ment a biosz (bár szerintem azért mert egy kicsit minimalista a srác), van egy másik bioszos ismerősöm, ő 2 félév után átjelentkezett fizikára, mert nem ilyennek képzelte a dolgot. Szóval nem egy könnyű szak, de nem kell megijedni, nem lehetetlen elvégezni mintaterv szerint (ilyen emberre is tudok példát mondani) :)

Én Károlyis vagyok, eredetileg a Mórába jelentkeztem, de nem vettek fel (annak ellenére, hogy nagycsaládos vagyok), közben akinek 50 ponttal kevesebbje volt mint nekem, őt meg felvették, szval nehéz bekerülni és nem is mondanám igazságosnak a rendszert (kolis felvételire külön pontrendszer van, a lakhely távolság csak szubjektív pontot ad ami baromi kevés így egyáltalán nem garantálja, hogy felvesznek, ráadásul a Mórába talán a legnehezebb bekerülni). De utólag egyáltalán nem bánom, hogy a Károlyiba jöttem, sőt. Én is olvastam a véleményeket (hogy nem lehet tanulni/aludni stb a sok buli miatt), félve is mentem oda, de ez egyáltalán nem így van, én vagyok rá a bizonyíték. Tudok aludni, tanulni (előző félévben is elég jó korrigált kreditindexet hoztam össze), itt igazából az a lényeg, hogy tudsz-e nemet mondani a bulira, amikor tanulnod kell, tanulni bárhol tudsz csak rajtad múlik (meg van tanulószoba is ahol síri csönd van, vagy a TIK-be a könyvtárba is lehet). Amúgy a Károlyiba a legbiztosabb a bekerülés, 800 fős (ország egyik legnagyobb kolija), elég sok embert vesznek (nem is nagyon tudok olyan embert akit innen elutasítottak a felvételinél).


Amúgy a TTIK/BTK ellentét nem ütközik ki egyáltalán, értelmes felnőtt emberek vannak itt, nem megy a fikázás, mint gyakorikérdéseken. Persze van elvétve 1-2 poén (másik szobatársam BTK-s, szoktuk egymással viccelődni, de ez nem komolyba megy), de így kolin kívül se törődik azzal senki, hogy ki milyen szakon van, az ő döntése volt és kész.

2013. nov. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :D


Szóval, ha visszadobnak egy koliból, jelentkezhetsz egy másikba, ha van még hely? Vagy akkor megszívtad és marad az albérlet? Mórát kihagyom szerintem, mert sokan mondták, hogy nehéz bejutni, meg ugye te is mondtad, hogy nehéz bejutni, a másik Újszegedire gondoltam, talán a Hermann? Bulikkal nem lesz baj, nagyon specifikus a buliizlésem, meg tényleg nem bulizni megyek, hanem tanulni, a tudásért, a növényrendszertan örömeiért xD


Nem is értem, TTK miért ennyire népszerűtlen kar itthon. Jó persze, a biosz sem abból áll, hogy bemész a suliba és napi 8 órában nyuszikat simogatsz, de azért szerintem a minimál ponthatárnál biztos népszerűbb... de úgy vettem észre, hogy akit érdekelnek a természettudományok (főleg a biosz és a kémia) inkább orvosnak megy, ami tök jó :D Csak mint hű TTK-s érdeklődő konkrétan a szívem vérzik, mikor látom, hogy nem indult fizika/biológia képzés, mert a kutyát nem érdekli. És még akkor hozzá jön az is, hogy azt hangoztatják, hogy itthon nemigen van lehetőséged elhelyezkedni egy TTK-s végzettséggel. (Hallom is a családtól, hogy miért azt választom, az nem olyan, mint én képzelem, nehéz, nem lehet belőle megélni, menjek másra. Nem megyek. De ha engem, ez érdekel...)

2013. nov. 2. 13:28
 14/20 anonim ***** válasza:
A kolis jelentkezés úgy van, hogy van egy határidő, amíg be kell adni a jelentkezést elektronikusan (modulo-n), először egy általános szociális helyzetfelmérő adatlapot kell kitölteni (ide kell feltölteni a szülők jövedelemigazolását, stb stb), erre kapsz egy pontszámot. Majd ehhez csatolni kell a kollégiumi jelentkezést, itt megjelölhetsz 1 kollégiumot, plusz még 1-et, hogy ha nem vesznek fel, akkor hova kerülj várólistára. És úgy ennyi. Én eredetileg a Mórát jelöltem, nem vettek fel, de felírtak a Károlyi várólistájára és az volt a szerencsém, hogy viszonylag sok pontom volt a helyzetfelmérő adatlapon, így még augusztus végén hívtak, hogy van hely. (bár volt egy 2 hetes időszak nyáron, amikor tényleg nem tudtam, hol fogok lakni szeptembertől, amit elég nagy idegbajként éltem meg)
2013. nov. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az infót :) De jó, izgulunk, hogy felvettek-e, megtudjuk, hogy fel, aztán jön még több stressz, hogy bejutottunk-e a koliba vagy nincs hol lakni.... Ha meg az is megvan, akkor meg csak a ZH-kal meg a vizsgákkal kell megbirkózni :D Legalább a nyelvvizsga lejött a listáról.
2013. nov. 2. 14:00
 16/20 anonim ***** válasza:
jaj bárcsak én is itt tartanék, helyette itt vagyok az elte bioszon, de most nagyon úgy érzem nem leszünk kollégák. vicc az egész, én csalódtam sajna :( bár rám is vár még a felvételi rendszer, úgy döntöttem az orvosi felé orientálódom:)
2013. nov. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Mi a gond a biosszal, miért csalódtál? Vagy az eltével van gond?
2013. nov. 2. 23:10
 18/20 anonim ***** válasza:
Nekem az egyik legjobb barátnőm ELTE bioszos, neki nem az ELTE-vel van a gondja (az ELTE az ELTE, akárhogy is nézzük), hanem azzal, hogy sokkal több kémia, fizika meg matek van, mint amennyire ő számított.
2013. nov. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
A csalódós vagyok. Igen ez is egy dolog, amit az előttem lévő válaszoló írt, de azért erre lehetett számítani így alapozó évben. A sejtbiológia, növénytan és állattan, össz-vissz ezek a bioszos óráink. Amúgy én valahogy magában az ottani légkörben és felfogásban csalódtam, meg abban hogy a társaim 80%-a úgy látja hogy ő majd a természet lágy ölén kis őzikékkel fog foglalkozni kb, pedig ez messze van a valóságtól.
2013. nov. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Egyelőre nem vagyok benne a témában, de azt azért nem várom, hogy Bambit etessek az egyetemen - persze jó lenne, ha csak ennyit kéne :) De tudom, hogy lesz sok kémia, lesz matek és fizika is, szóval ezek nem tudnak meglepni. Azért 2 bioszos ismerősöm is van és ők nagyon jókat mesélnek. A pécsi ismerősöm a nemrég ecsetelte, hogy denevéreket fogtak be és vizeletmintát vettek tőlük, azért szerintem ez nem hangzik unalmasnak :D Meg szerintem a jövőd attól is függ, hogy mire szakosodsz. Ha valaki mondjuk a genetika témakörében szakosodik, akkor ne várja, hogy oroszlánokat fog a szavannánk figyelni :) De persze, ez csak józan paraszti ésszel következtettem ki, majd egyetemen megtudom a tuti :D
2013. nov. 5. 14:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!