Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ti várjátok már a jelentkezést...

Ti várjátok már a jelentkezést? :D

Figyelt kérdés
Tudom, hogy még kicsivel több, mint egy hónap van a 2014-es szeptemberi képzésekre való jelentkezésig és még csak a keresztfélévesek mennek, de én már alig bírok magammal, annyira be vagyok sózva a dolog miatt. Más is van így vagy totál meghülyültem? :) Ti már kinéztétek az álom-egyetemet, tudjátok, hova jelentkeztek, mi lesz a sorrend vagy még bizonytalanok vagytok? Esetleg van olyan, aki nem közvetlen az érettségi után vág neki, hanem kihagyott 1-2-3-x évet és most próbálja meg? Milyen ponthatárokra számítotok? (Ez extra korai, de nagyon foglalkoztat a dolog :)) Nyílt napra mentek? A környezetem már nehezen viseli, hogy szinte csak az egyetem, az egyetem, az egyetem jár a fejemben, ezért úgy gondoltam, kicsit kiélném magam a neten :)

2013. nov. 1. 22:50
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Aranyos vagy, milyen szakra készülsz?

A kérdésedre válaszolva már tavaly túlestem ezen a mizérián, szóval idén különösebben nem várom. :)

2013. nov. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Első helyen Szeged biosz :D Itt számomra meg is állt az élet konkrétan, de azért még beírom 2. helyre Pécset és a 3-ra a NYME-met :)
2013. nov. 1. 23:00
 3/20 A kérdező kommentje:
Te egyébként hova jársz, mit tanulsz? :D
2013. nov. 1. 23:00
 4/20 anonim ***** válasza:
ELTE-ÁJK-n vagyok, jogász szakon.
2013. nov. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Ponthatárokat 1 nappal a ponthatár kihirdetés előtt se lehet még megsaccolni se:D

Amúgy én is már túl vagyok ezen (most vagyok másodéves), de így visszagondolva én is be voltam sózva. Így utólag...nem akkora durranás, mert a neheze csak utána jön:D Amúgy Szeged jó hely, én is SZTE-s vagyok (volt szobatársam is bioszon volt/van).

2013. nov. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Gondolom, utána nem tart tovább 1-2 napnál a katarzis érzése :D Ugyanígy voltam a nyelvvizsgával .Előtte para - jaj nem lesz, nem lesz meg, elkaszálnak a nyelvtanon, nem lesz meg. Éjjel-nappal nyelvtanoztam (najó, annyit azért nem, de önmagamhoz képest sokat :)) és végül átmentem. Abban a másodpercben felsikkantottam, hogy megvan ,aztán már csak moderáltan örültem :D Sokszor nézegettem az eredményem, de mikor kézhez jött a bizi, akkor megcsodáltam (2x xD) aztán ment a fiókba, biztos helyre :) Csak hát egyetem, hű meg ha, meg majd kolesz (hű meg ha :D) meg ugye biosz - de töményebben, mint középsuliban. Akarom már, hogy meglegyen, hogy tudjam az eredményem és mehessek - és ne parázzak a pontok miatt - de azért ott lappang bennem kicsit, hogy mi van, ha mégsem olyan, ahogy elképzeltem... De annyi jót hallottam róla, szeretem is a bioszt, csak ezt tudom elképzelni magamnak és annyira akarom, csak nem lehet tévedés a dolog :D Plusz, nem tudom mennyire lesz/van jelen a TTK/BTK ellentét... vicces évődés csak vagy leköpnek az utcán mert TTK-s vagyok?? :D


Azért a jog se lehet semmi.

2013. nov. 1. 23:39
 7/20 A kérdező kommentje:
Kicsit belezavarodtam a névtelenségbe xD Kedves szegedi remélem leendő kolléga, te mit tanulsz? :D Szobatársad mesélt jókat/rosszakat a biosz szakról? Felteszem kolis vagy - kolilét milyen? :D Lehet tanulni, aludni nyugiban? Átnyálaztam minden szegedi kérdést GYK-n és a Károlyit nem ajánlották, mondván, hogy ott mindig buli van, ami biztos tök jó, de én tanulni mennék oda... És még annyi, hogy koleszba mennyi az esély bekerülni? Az Újszegediekbe (Móra meg még valami, pocsék a névmemóriám, bocsi :)) Mert úgy olvastam, csak egy koliba jelentkezhetsz és pestiként nagy érvágás lenne, ha visszadobnának.... szóval, melyikbe érdemes jelentkezni, ahova jó nagy eséllyel bevesznek? :D Atomtutira tervezek, fejben már Szegeden vagyok, jaj xD Köszönöm válaszod és bocsi hogy így lerohanlak :D
2013. nov. 1. 23:45
 8/20 anonim ***** válasza:

Inkább a BTK-sokat köpik le azért, mert ők BTK-sok... :D Amúgy én is túlestem már rajta tavaly, furcsa, hogy lassan egy éve lesz, hogy nyílt napra mentem, meg minden.

Ponthatárok meg az érettségik eredményétől függnek, én álmomban nem gondoltam volna, hogy annyi lesz a ponthatár a szakomra, mint amennyi volt, feleslegesen görcsöltem szét az agyam...

2013. nov. 2. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Én egy csöppet aggódom azért. :D Ugye sosem lehet tudni, hogy mennyit emelnek. Mindig emelnek, meg mondták is ,hogy emelnek és most elvileg 260 a minimum ponthatár jövőre - eduline-t olvasgatom. De szintén Eduline-on volt fent, hogy akár 60 pontot is ugorhat nagyhirtelen a ponthatár, de persze csak lehet. Nos, sanszos, hogy mivel bioszra nemigen jelentkeznek. NYME-n idén nem is indult belőle költséges képzés, meg úgy a TTK nem tűnik túl népszerű karnak - ezért úgy saccolom, hogy jövőre sem lesz a minimál ponthatárnál sokkal magasabb a szakra a bejutási léc. Csak nem mindegy, hogy 20 ponttal pluszban vagy 60-al.... mindegy, most nem is ez a kérdés :D Jaj, remélem bejutok xD
2013. nov. 2. 02:10
 10/20 anonim ***** válasza:

Ne izgulj, a TTK-s szakok nem túl népszerűek. Aki meg nem tud 260 pontot teljesíteni, az ne akarjon felsőoktatásban részt venni, mert nem fogja bírni. Főleg egy TTK-s szakot, ami tele van kémiával meg fizikával.

Ez tényleg annyira attól függ, hogy hogy teljesítenek az oda jelentkezők a felvételi tárgyakból, gondolom ami a biosz meg a matek, hogy nem lehet megsaccolni előre.

Hozok egy példát, a sajátomét. Tavaly 422 volt a ponthatár a szakomra (ELTE BTK), kevés embert vettek fel. Idén 295 volt (én 442 ponttal mentem, ezért nem is volt meg az a katarzis, mikor kijött a ponthatár), és 120-an vagyunk összesen. Sőt, idén a költségesre magasabb volt a ponthatár, mert jó páran élből azt jelölték be, mondván, hogy az államis ponthatár magas lesz... Hát, nem jött be a számítás. :D

2013. nov. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!