ELTE szociológia?

Figyelt kérdés
Van valakinek tapasztalata ezzel a szakkal kapcsolatban?
2013. nov. 1. 21:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Én ott végeztem még 5 éves képzésben, mi érdekelne?
2013. nov. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
MINDEN!:) Mennyire érdemes ezt tanulni,el lehet-e vele helyezkedni.Sokan aztmondják sok matek kell hozzá,ami nem kifejezetten az erősségem:)
2013. nov. 4. 20:20
 3/9 anonim ***** válasza:
87%

Bocs, hogy csak most írok.

Valóban kell matek hozzá, már a felvételi követelményeknél ott van, hogy a matek emeltre adnak pluszpontot, szigorlat is van belőle, plusz az infós részhez is kell.

Az Eltén egyesek előszeretettel húznak meg embereket, de nincs akkora buktatási arány mint a műszaki szakokon, nem is kell olyan nagy matektudás hozzá - de azért van követelmény. Mondjuk nekem elég szájbarágós volt, gyakorlatokon millió példát megcsináltunk.

Mérnöki szakom is volt, ott 3 hónap után integrálni tanultunk, szociológián pedig 3 év után, szóval hagynak időt a tanulásra, bár volt, hogy félév végére a társaság 80%-a lemorzsolódott 1-1 óráról.

Sok magolós tárgy is van, történelem különböző vállfajai, ezekből is szigorlat.

Az Eltés alapkézés tanterve:

[link]


A BA önmagában szerintem semmire sem elég, talán pl. a statisztika az egyik legjobb irány, vagy a gazdasági szakok. Sok mindenre lehet szakosodni, mindenbe bele lehet "harapni", de sok MA is inkább töltelékszak, interdiszciplináris tudomány, bár a survey statisztikán végzettek helyett is miért ne alkalmaznának matematikusokat, belőlük is lassan kezd sok lenni, legalábbis ismerek munkanélküli matekosokat.


Mai szemmel Magyarországon felesleges egy ilyen diploma, persze mire végeznél, lehet keresett lesz. Pl. az USA-ban a 10 legkeresettebb diploma között van, sok évfolyamtársam kiment külföldre, páran Amerikáig is eljutottak, a többség Európában van erre-arra.


Sok hasonló kérdés van itt, párhoz írtam én is, mások se nagyon ajánlják - legtöbben büfészaknak tartják, mondjuk lassan mire nem mondják rá. (a másik szakom is büfészaknak tartott, ráadásul csak a szocból van MA diplomám).

Abból a szempontból tényleg büfészak, hogy ha nem vagy kiemelkedően jó, nincsenek kapcsolataid, nem tervezel külföldön (és teszel ezirányban egyéb lépéseket), akkor nem lesz vele jó munkád. Sőt, egy ideig lehet még munkád sem lesz.

2013. nov. 24. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ezt a plusz pontos dolgot nemértem.Csak a matekért adnak plusz pontot? És abból kötelező lenne emeletznem? Én úgy gondoltam,hogy az alapszak után elvégezném a kriminológus mesterképzést.Nemtudom,az mennyire keresett szakma.A matek viszont egyáltalán nem az erősségem,lehetnének így gondjaim?
2013. nov. 24. 19:39
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem muszáj matekból emeltezni, van választási lehetőség:


"2 érettségi tárgyat kell választani, amelyek közül legalább az egyik emelt szintű az alábbi tárgyakból: magyar vagy matematika vagy társadalomismeret vagy történelem vagy egy idegen nyelv (választható nyelvek: angol, francia, német, olasz, orosz, spanyol)"


[link]


A kriminológia az ÁJK-on van, arról nem nagyon tudok infót, állítólag nem igazán keresett szak - bár mire nem mondják ezt rá :/


[link]


Ehhez nem feltétlenül szociológiát kell tanulnod, teljes értékben beszámítják a következőket is:

szociológia, szociális munka, szociálpedagógia, társadalmi tanulmányok, bűnügyi igazgatási, igazságügyi igazgatási, rendészeti igazgatási, büntetés-végrehajtási nevelő alapképzési szakok és a jogász egységes, osztatlan mesterképzési szak


Talán ha a BA-t csak abból a szempontból választanád ki, hogy jó legyen kriminológiához és nagyon nem vagy barátságban a matekkal megnézhetnéd ezeket, szerintem a szocmunkások kevesebb matekot tanultak mint mi, a jogi karon tanulóknak pedig leginkább csak az alapműveltség közgáz és barátai vannak, amit nagyjából minden szakon tudni kell. Szigorlat viszont biztos nincs belőle, mint szociológián.

2013. nov. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
ÉS a jogi karon belül melyik szakok lennének?Bocsánat hogy ennyit kérdezek,de ezzel nemvagyok tisztában egyáltalán
2013. nov. 25. 21:08
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A kriminológia mesterképzéses linket nézd meg, mik a bemeneti követelmények.


[link]


vagy itt is fel vannak sorolva:


[link]


4.1. Teljes kreditérték beszámításával vehető figyelembe a szociológia, a szociális munka, a szociálpedagógia, a társadalmi tanulmányok, a bűnügyi igazgatási, igazságügyi igazgatási, rendészeti igazgatási, a büntetés-végrehajtási nevelő alapképzési szakok és a jogász egységes, osztatlan mesterképzési szak.


4.2. A bemenethez a 11. pontban meghatározott kreditek teljesítésével elsősorban számításba vehető a gyógypedagógia, a pszichológia, a kulturális antropológia, a politológia, a nemzetközi tanulmányok, az igazgatásszervező és a nemzetközi igazgatási alapképzési szak.



Tehát a 4.1 közül bármelyik feltétel nélkül, a 4.2-vel több dolgod lesz később (ez is le van írva, MA alatt kell megszerezni a kreditet és jelentkezéskor is jobban megnéznek).


Szerintem keress rá a 4.1 szakjaira.

Az ELTE ÁJK-on BA-t csak igazságügyi igazgatásit találtam, a többi szerintem pl. a ZMNE-n van, szóval nem tudom hogy lenne a jobb, egyetemen/karon belül megcsinálni mindkettőt vagy nem, mert így ha a jogi karon akarod a BA-t és az MA-t is nem sok választásod van, bár lehet később mást is fognak indítani.

[link]


A 4.1-ből az első 4 biztosan indul a TÁTK-on, bár szerintem egy társadalmi tanulmányok és egy szociológia között nem sok különbség lehet. Nézd meg a tanterveket, melyik tetszik jobban.

2013. nov. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaidat!Jár a zöld kezecske:)
2013. nov. 26. 21:22
 9/9 anonim válasza:
Szia, bár már jó pár éve írtad, én most ugyan ebben a helyzetben vagyok mint te voltál ezért szeretnék érdeklődni , hogy végül hogy döntöttél ?
2020. dec. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!