Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek mi legyen? Továbbt...

Szerintetek mi legyen? Továbbtanulás

Figyelt kérdés

most vagyok 8.-as, eldöntöttem hogy gépészmérnk szeretnék lenni.

Szombathelyen lakom, és 2 iskola között gondolkodom.

Gépipari, vagy Kanizsai Dorottya Gim.

Szerintetek? 4,5 feletti az átlagom, azzal nincs gond.

Ha gimibe megyek, utána még lehetek gépészmérnök?

KDG-nek+: vannak lányok, meg az angolt jól oktatják sok órában.

Gépiparinak-: nincsenek lányok, 4 év csak fiúk között azért húzós :S, meg nem tudom hogy tanítják az angolt.



2013. okt. 16. 12:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem jobban jársz a gimnáziummal. Ugyanúgy lehetsz gépészmérnök, hiszen ahhoz egyetemre kell jelentkezni, annál pedig nem az számít, hogy hova jártál. A gimiben több mindent tanulhatsz, és ha esetleg meggondolod magad, könnyebben tudsz más irányban továbbtanulni. Ez egy nehéz szak azért, nem árt, ha beleszoksz a tanulásba.
2013. okt. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Szerintem meg, ha minden áron gépészmérnök szeretnél lenni, akkor az ipari mert mérföldes előnnyel indulsz gimnazistához képest. Plusz ott még beadandók is vannak, amik szintén lesznek az egyetemen nem is kevés. Van olyan szaktársam, aki ipariból jött és sok tantárgyból sokat nem kellett pluszba tanulnia.
2013. okt. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha bírod a terhelést, már pedig kell, ha ilyen szakra akarsz menni, akkor elmész szakközépbe. Lehet nem lesz annyira "menő" mint gimisnek lenni, de ha okosan csinálod hatalmas előnyöd lesz az egyetemen/főiskolán, és az én tapasztalataim szerint még azon túl is, mivel kialakul egy alap műszaki gondolkodásmód, amit az egyetemen a nagy hajtásban meg rövid idő alatt nem nagyon lehet elsajátítani. A lényeg, hogy akkor éri meg feltétlen a szakközép, hogyha matekkal és fizikával is tisztességesen foglalkozol, tehát eljársz fakultációra majd az utolsó két évben, és akkor matekkal és fizikával sem lehet gond majd egyetemen(feltéve ha ott is tanul rendesen majd az ember). Ennek a hátránya, hogy nagyon sok órád lesz így és nagyon le leszel terhelve középsulis éveid alatt, de hidd el megtérül.
2013. okt. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Egyaltalan nem lesz elonyod a gimisekkel szemben, ha szakkozepbol mesz egyetemre. Illetve lesz, bizonyos targyaknal (muszaki rajz, mernoki alapok, ilyesmi), es csak az egesz legelejen, de a gimiseknek meg szinten elonyuk lesz a szakkozepesekhez kepest pl a matek miatt, amin a tarsasag nagy resze el szokott csuszni, mivel a matekra kb MINDEN targy raepul. De mondom szakkozepeseknel es gimiseknel is az a minimalis elony bizonyos targyaknal gyorsan elfogy meg a kepzes legelejen, es ugyanugy kemenyen tanulni es gyakorolni kell mindenkinek fuggetlenul attol, hogy milyen sulibol jott, nem lesz konnyebb egyikkel sem.

Tehat szerintem abba a suliba menj, amelyik szimpatikusabb (es mindenkepp valami olyanba, ami legalabb egyvalamibol eros - matekbol vagy muszaki targyakbol. Onnantol teljesen mindegy.

2013. okt. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Szerintem ne rontsd el a gimnazista éveid csak azért, mert lehet egy kis előnyöd az egyetemi évek alatt. Amúgy bármelyiket választod úgy is nagyon sokat tanulnod gépészmérnökin. (bár gépész szakon is nagyon sok fiú van, úgy hogy abban is van egy kicsi ráció, hogy szokod a golgot)

de én a gimit választanám

2013. okt. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Hát, mai világban nyelv nélkül semmi sincs, abból 5-ös vagyok, de itt a sulimban nem tanítják valami nagyon jól.

Gimnáziumban ott jól tanítják.(Van egy ismerősöm, általánosban németül tanult, angolul alig tudott, gimi végére röhögve letette a középfokút)

Még csak a gimiben voltam nyíltnapon, szimpatikus volt, és a tanárok is.

2013. okt. 17. 20:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!