Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik tagozatot válasszam?

Melyik tagozatot válasszam?

Figyelt kérdés
Gimnáziumba szeretnék menni de nem tudom melyik tagozatot válasszam.3 jöhet szóba:humán,általános és idegen nyelv.Szerintetek melyik a legjobb?Mivel érek a legtöbbet?
2013. okt. 2. 17:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Úgyis csak egyre vehetnek fel.

Attól függ, hogy végülis mi az ami érdekel.

És milyen tárgyakból vagy jó. Mondjuk én idegen nyelvre mennék, de van akinek meg az nehéz.

2013. okt. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az általános tagozat gyakorlatilag bárki számára élhető, hátránya viszont, hogy semmire nem "gyúr rá", így pl. a tehetségedet sem nagyon fejleszti. Például, ha különösen érdekel a történelem, akkor sem tanulod emelt óraszámban.

A humán tagozat meg... Hát igazából ezt neked kellene érezned, elvégre már nyolc éve tanulsz. Nyilván ha kinézted a tagozatot, a humán tárgyak közel állnak hozzád, kérdés, hogy mennyire.

Idegen nyelvet mindenképpen kell tanulni, viszont külön ilyen szakra csak akkor menj, ha hajlandó vagy teljes erőbedobással a nyelvtanulásra koncentrálni. Ha nem jó a nyelvérzéked, akkor csak szenvedsz majd és átkozod a pillanatot, mikor ezt a tagozatot jelölted meg.

Nagyon fontold meg, hogy melyikre mész!

2013. okt. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én a humánt nem ajánlom.
2013. okt. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!