Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemisták! A könyveket...

Egyetemisták! A könyveket amiket "kötelező irodalomként" kell megvenni a tényleg kötelező? Van amelyknek elég borsos az ára és fél év után mehet a kukába.

Figyelt kérdés
Van olyan könyv ami 4000-5000ft körül mozog,miközbe a tanár így is oldalakat diktál órán. Nem elég a jegyzet ?
2013. szept. 24. 21:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Milyen szak?

Csak könyvtárban sem mindig vannak meg

2013. szept. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Egy-két könyvet talán érdemes megvenni

(De nem mindet)

2013. szept. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ma kommunikáción felsorolt a tanár 3 könyvet,egyik azt mondta csak vizsgára kell. De a másik kettő külön-külön 4.000ft és persze más tantárgyakra is kell tankönyv.
2013. szept. 24. 22:03
 4/11 anonim ***** válasza:
hát, nálunk ttk-n eléggé kellenek. a fizika alapjai egy 800 oldalas könyv, később végig szükség lehet rá, jó kézikönyv, csak marhadrágán. aztán ugyanez van kémiából is. van általános termföci is, az is majdnem egy Biblia. tehát attól is függ, hogy a kötelező irodalom mennyire szorosan kapcsolódik a szakmádhoz. nekem nagyon, így ezek a könyvek nem tankönyvek, hanem kézikönyvek, ezért nem sajnálom rájuk a pénzt. de ami nem kapcsolódik, pl csillagászat, ott csak megveszem a jegyzetet, vagy könyvtárba megyek.
2013. szept. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Talán felsőbbéveseknél kellene érdeklődni.
2013. szept. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Melyik egyetemre jársz? Csak mert ha SZTEs lennél, tudnék segíteni.
2013. szept. 25. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Vagy kérd kölcsön valakitől
2013. szept. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 zabmester ***** válasza:
Először nézd meg a neten, hogy hátha fent vannak úgy. Meg azt is nézd meg a tematikában, hogy tényleg az egész könyv kötelező olvasmány-e, vagy csak adott fejezetek, mert ilyen is szokott lenni. Ha nem az egész kell, akkor elég fénymásolni is, ha a könyvtárban megvan. Vagy ha minden kötél szakad, akkor megveszed használtan. Én mondjuk még sosem vettem meg ilyen "kötelező irodalmat". Nagyon sok óránál elég az órai jegyzet, mert kb. ugyanazt mondja el a tanár összefoglalva, mint ami terjengősebben le van írva a szakirodalomban.
2013. okt. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én másodéves vagyok társadalomtudományi karon, és eddig teljes áron még egy darab könyvet nem vettem. Nekünk min. 8-10.000 Ft-os könyveink vannak, van, amit netről töltöttem le, van amit könyvtárban lefénymásoltam, van amit felsőbbévesektől vettem, van amit pedig antikváriumban vagy Vaterán. Eddig a legdrágább könyvem 2.000 Ft-ba került, de miután már nem kellett, ugyanennyiért eladtam. Ha leleményes vagy és van egy kis szabadidőd nézz utána a könyveknek, sokkal olcsóbban is be lehet őket szerezni (vagy ingyen. Ncore-ról sokat töltöttem le :D )
2013. okt. 6. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Utolsó hozzászóló vagyok, és még annyit hozzáfűznék, hogy nem, nem elég a jegyzet. A kötelező irodalmak nélkül szerintem lehetetlen felkészülni a vizsgákra, ráadásul nálunk órán általában azt mondják el ami nincs benne a könyvben. Sajnos nem olyan lesz mint a gimiben, itt a kötelező irodalom tényleg kötelező :D
2013. okt. 6. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!