Melyik egyetemen érdemes elvégezni a mérnökinformatikus szakot, a BME-n vagy az Óbudai Egyetemen?
Utolsó évemet taposom a gimnáziumban és szeretném lassan eldönteni a jelentkezésemet. Olvasgattam már itt is kérdéseket, hogy melyikkel mi a helyzet, de felmerült bennem pár kérdés, és jó lenne ha esetleg valaki tudna nekem segíteni.
Azt hallottam, hogy a BME-s diplomának nagyobb értéke van a munkaerőpiacon. Aláírom, hogy a BME-nek nagyobb a híre, de ha mondjuk az Óbudain diplomáznék majd, akkor azzal nem is érnék semmit?
Olvastam itt még hozzászólásokban, hogy az OE-n nincs olyan jó az oktatás minősége,a követelmények pedig elég magasak, ez tényleg így van?
A BME meg tényleg olyan brutál szopatós hely, mint ahogy annyian mondják?
Nagy baj hogyha a programozáshoz nem értek és nem is tanulom emelt szinten a matekot? Nem arról van szó, hogy hármas vagyok belőle, sőt ötös, csak tudom, hogy a matek az nagyon kell.
Most hirtelen ennyi jutott eszembe, de bármiféle infót szívesen fogadok.
Elég sok mindent lehet itt erről olvasni. Én spec. olvastam már több helyen, hogy a BME és OE mérnökinfósait egy kalap alatt emlegetik. Mindkettő jó képzést nyújt ezen a téren. Azt szokták mondani, hogy a BME az első, OE második. Az OE holnapja is úgy tünteti fel, hogy az ország második legjobb mérnökinformatikai képzése ott folyik. Emlegetik még sokat, hogy az OE gyakorlatiasabb, míg a BME elméletben ad többet. Ez lehet azért van, mert az OE még főiskola volt pár éve, ami pedig gyakorlati tudásról szólt. Ami nagyon fontos, hogy mindegy, hogy melyik egyetemen ül az ember, otthon kell a legtöbbet foglalkozni vele. Önképzés, és specializálódni kell valamire. Pl. ha valaki hálózatokban akar utazni, akkor el kell mélyülni benne, esetleg még 1-2 szakmai vizsgát letenni (MCP/MCSA) és akkor az már úgy elég jó. A tudás és tapasztalat, ami igazán fontos. BME, OE esetében nem merül fel az, hogy nem veszik komolyan az állásinterjún. Többségben iratnak tesztet, megismerik a személyiséged, talpraesettséged, és majd akkor kiderül a dolog.
Ha nem vagy olyan nagyon nagy matekos, akkor azért ajánlom az OE-t, mert oda általában úgy megy az ember, hogy álmából felébresztve nem tud integrálni. BME-n elvileg igen. BME-n uralkodik az a légkör, hogy ott a legjobbak vannak, talán így is van. De aki nem olyan spec. matekos, annak ez elég rossz közérzetet nyújthat. Átlagos embernek szerintem jó az OE, aztán aki komolyan veszi, tanul, elvégzi, akkor álomból felébredve fog tudni integrálni, stb. ugyanúgy. Az, hogy bekerül valaki, nem jelenti, hogy el is végzi.
Szóval összegezve: bármelyik jó választás, mindkettő elismert a munkaerőpiacon. Azon fog múlni, hogy te magad mennyit fektetsz bele, mennyit tanulsz, miben tűnsz ki a többi embertől.
Hajrá! ;)
Én OE-re járok, nem voltam 5-ös matekból és programozni sem tanultam előtte, de egyáltalán nem indultam hátránnyal a többiekkel szemben. Én csak ajánlani tudom, a tanárok is nagyon jók,( nem olyan jó tanárok meg mindenhol vannak) illetve személytől is függ, hogy kinek melyik tanár magyarázata fekszik jobban. Most vagyok másodéves, nagyon sokat bővült már a látóköröm, az oktatók rengeteg érdekességet fűznek mindig hozzá a témához és nagyon segítőkészek is. Eddig inkább alapozó tárgyak voltak, most kezdenek bejönni az "érdekesebbek" és kezdem azt érezni, hogy tényleg ezzel Akarok foglalkozni, és el Akarom végezni! És ebben mindenki a segítségemre van.
Ja és amúgy lány vagyok. :)
Köszönöm a válaszaitokat! :) Egyébként én is lány vagyok, az nem jelent hátrányt? Vagyis kevés lány jár egy ilyen szakra?
Valahogy az OE felé hajlok jelenleg, de ha valakinek van még hasznos gondolata, ossza meg nyugodtan :)
A Bme szopatós, ráadásul a tananyag tele van egy rakás felesleges/elavult dologgal. Bár úgy hallottam, hogy nemrég átdolgozták egy kicsit a Bsc-s tantervet, így nem tudom most konkrétan mi a helyzet. Ettől függetlenül el lehet végezni, de egy Bme-s diploma sem biztosíték semmire a munkaerőpiacon. Ahhoz hogy az ember versenyképes legyen az egyetemi tanulás mellett rengeteg önképzés, szakmai körökbe járás, stb. szükséges. Nem buli egyetem az biztos.
Lányként semmi hátrányod nem lesz, sőt már a gólyatábortól kezdve tenyerükön fognak hordozni, mivel kb. 400 fiúra jut 20 lány.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!