Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az ELTE földtudományi karra...

Az ELTE földtudományi karra szeretnék jelentkezni, megkapom a +50 pontot ha emeltezek föciből? Szerintetek baj ha matekból nem vagyok olyan jó?

Figyelt kérdés
Légyszi írjatok tapasztalatokat akik odajárnak!
2013. szept. 5. 16:30
 1/10 anonim ***** válasza:
elég baj, mert az első év az matek és fizika, de inkább fizika. erős szórótárgy, és ha matekból nem vagy jó, akkor gondolom fizikából sem vagy emelt szinten.
2013. szept. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A matek sztem egyáltalán nem szóró tárgy, a fizika viszont tènyleg nagyon durva. Emelt matekos szinten magyaráznak, derivàlàsos, integràlásos levezetès, vektoriális szorzatok. Ès az oktatót nem igazán èrdekli, hogy tudod-e vagy nem.
2013. okt. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
De ha túlèled a fizikát, amin eszmèletlen magas a bukási arány, akkor mehetsz inkább kèmiás szakirányra.
2013. okt. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ahha, tehát ha jól értem akkor a földrajznak szinte semmi köze hozzá és inkább a matek, fizikát nyomatják... :D szuper.. Köszönöm a válaszokat!
2013. okt. 5. 10:21
 5/10 anonim ***** válasza:
földrajzból egyedül a természetföldrajz egyes részei kellenek, inkább kémia+fiz érettségit faktot nyomj!
2013. okt. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
a földrajz tárgy 25%-a az, ami hasznodraválhat, de valójában az sem nagyon, mert 15x bővebben fogod itt tanulni. tehát ha földrajzra koncentrálsz a matek, fizika helyett, sokkal többet veszítesz, mint nyesz. kémia sem árt.
2013. okt. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Egyébként törit is lehet duplázni a pontszámításnál? Eléggé rossz helyzetbe vagyok.. Törifaktos voltam és föciből fogok érettségizni természettudományos tárgyként.. A matek is csak akkor megy ha gyakorlom amúgy nem érteném meg. A fizika ment anno de már nem tanulom 1 éve. Viszont mindenképpen oda akarok jelentkezni.. Mindegy hogy jutok be csak sikerüljön... Szerintetek mit csináljak? Utolsó éves vagyok...
2013. nov. 3. 20:15
 8/10 anonim ***** válasza:
törit nem lehet duplázni. matekot, fizikát, informatikát, földrajzot, meg kémiát lehet. talán még bioszt is, de ebben nem vagyok biztos, pedig én is ide járok :)
2013. nov. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Mindegy hogy jutok be csak sikerüljön"

na ezzel a hozzáállással nehéz lesz elvégezni. persze ha az a célod h legyen +3 évig diákod szüleidnek meg családi,akkor más a helyzet...

2013. nov. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
ja, aztán majd pisloghatsz a kritériumoknál, kvantummechanikánál, meg ásványtannál, amit már az elején rádzúdítamak. fizikatanár konkrétan volt, akinek mondta, hogy érettségit se kellett volna adni neki, nemhogy egyetemre jönni.
2013. nov. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!