Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen kart/szakot kell...

Milyen kart/szakot kell választanom most az egyetemen, hogy az alábbi területekre specializálódhassak?

Figyelt kérdés

Milyen (fizikával kapcsolatos?) szakot válasszak hogy később nanotechnológiai kutatásokra specializálódhassak?


A másik: Milyen szakra menjek, hogyha történeti összehasonlító nyelvészettel akarnék foglalkozni? (nem pl ilyenekre hogy finnugor vagy germán nyelvekre specializálódva, hanem csak maga a módszer kéne) Igazság szerint szívem szerint finnugor szakot végeznék, de úgysejtem utóbbi több és tovább tart, és nem akarnék 5+5 év egyetem után 30 évesen elkezdeni dolgozni...

Továbbá ezeket milyen egyetemeken tehetem meg? (nem akarnék két külön egyetemre járni két külön szak miatt, ha lehet ugyanis a kettőt 1szerre végezném)


2013. szept. 3. 21:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Őszintén nem tudok válaszolni a kérdésedre, csak azt tenném hozzá, hogy a kettőt teljesen egyszerre nem fogod tudni végezni, ugyanis egy felvételi időszakban egy helyre nyerhetsz felvételt, tehát csak úgy működik, ha az egyikre később jelentkezel, mint a másikra. (De persze párhuzamosan tanulod így is, csak nem egyszerre kezded és fejezed be)
2013. szept. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
jó, énj is kb így értettem, csak nem akartam továbnb bonyolítani
2013. szept. 3. 22:07
 3/5 anonim ***** válasza:
ezt nem értem? fizikát és nyelvészetet akarsz egyszerre tanulni? :o
2013. szept. 4. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
és igen, nanotechnológiával kapcsolatos szakosodásokat (BSc vagy MSc) én a "Kémia és Vegyészmérnöki kar" és "Fizika kar"-on belül láttam, de elképzelhető, hogy pl. műszaki egyetemen, anyagmérnöki szak is jó.
2013. szept. 4. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Műszaki is jó hozzá. Egyébként jogos, teljesen eltér a 2 egymástól.
2013. szept. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!