Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy tanuljak 2. idegennyelvet...

Hogy tanuljak 2. idegennyelvet, ha a középsulimban nem tanulunk csak angolt?

Figyelt kérdés
Tavasszal teszek emelt érettségit angolból, aztán felkészülök a felsőfokúra. Elég ha az emelt után beiratkozok egy intenzív nyelvtanfolyamra? Vagy kb hány hónap alatt lehet felkészülni felsőfokúra emelt után? Hogy kezdjek el egy másik nyelvet? Olvasgattam itt, hogy mindenkinek mennyi nyelvvizsgája van. Én meg angoltanár akarok lenni és kb most fogom tenni az emeltet 12.-ben. Azt hiszem, nagyon bele kell húznom!!

2013. aug. 4. 02:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Akkor mindent bele!
2013. aug. 4. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

"Olvasgattam itt, hogy mindenkinek mennyi nyelvvizsgája van."


No közel sincs ám annyi embernek, nyilván csak az nyilatkozik róla, akinek valóban van vmije, de hidd el, jóval többen vannak azok, akiknek semmijük nincsen :) nem beszélve arról, hogy hányan vannak azok, akiknek papírjuk van, de tudás nincs mögötte. Rögtön példát is tudok rá: én. 2 éve szereztem németből középfokút, a mai napig rejtély számomra, hogy hogy lett meg és természetesen azóta ki sem nyitottam semmilyen német könyvet. Akkor hát: van nekem középfokú tudásom, csak mert nyelvvizsgám van? Nincs természetesen :) sose ez legyen a kiinduló pont!


Én emelt érettségi után fél évvel raktam le angolból a felsőfokút, önálló felkészüléssel. Épp annyi, hogy tanulótársat kerestem magamnak, akivel skype-on jöttünk össze heti 2-3-4 alkalommal, 1-2 órára és különböző szóbeli feladatokat oldottunk meg, kikérdeztük egymást szavakból stb. Ezt nagyon tudom ajánlani, elsőre meglett a felsőfokúm, és most olaszból is ezt csinálom :)

Másik nyelv pedig jó kérdés. Jövő nyárra esetleg nézhetnél vmi nyelvtanfolyamot, de kérdéses ugyebár, hogy elindul e majd. Ha budapesti vagy, akkor talán ettől nem kell félned, de én pl itt Pécsett jelentkeztem egyszer kezdő franciára és fél évvel később írtak vissza, hogy talán a tavaszi időpontjukra ( 9 hónappal későbbi, mint amire én jelentkeztem) összeáll egy csoport. Mindenesetre először mindenképpen az emelt angolra koncentrál, aztán kezdj gondolkodni másik nyelvben. Különben vannak ilyen nyelvtanfolyam csomagok, nem is drágák, azokból is egész jól el lehet sajátítani az alapokat. Én a PONS-t ismerem, Nyelvtanfolyam kezdőknek c. csomagokat kell keresni, ezek tényleg nagyon jók. Van még az Assimil, ő is vmi ilyesmi lehet.

2013. aug. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a bátorítást! Akkor megnyugodtam, nem mindenkinek van nyelvvizsgája. Mondjuk ezt látom az én környezetemben is, de vannak, akik 2 idegennyelvet tanulnak középsuliban vagy két tannyelvű suliba járnak és azok jól nyelvekből.

Köszönöm szépen! :) Akkor majd keresek valakit, akivel tudok beszélni. :)

2013. aug. 4. 23:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!