Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van itt valaki, aki állatorvos...

Van itt valaki, aki állatorvosnak tanul?

Figyelt kérdés
Ha van, akkor legyen szíves, írja le nekem, mennyire nehéz az egyetem! Már mondták, hogy nagyon, de ez alatt mi értendő? Milyenek a tantárgyak? Kitartással és szorgalommal meg lehet csinálni? Bekerült valaki az államilag támogatottak közé? Ha igen, milyen eredményekkel? Megbántátok, hogy az állatorvosira jelentkeztetek,

2013. júl. 27. 23:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Biztos fogsz kompetensebb választ kapni, mert én két évvel ezelőtt jártam az áotk-ra, majd ott is hagytam egy vé után, de talán valamit segít.


Nehéz, ez azt jelenti, hogy szorgalmi időszakban is tanulni kell, méghozzá sokat, legalábbis a jó eredményekhez mindenképpen. De ahogy írod, szorgalommal meg lehet csinálni :)


Nekem tárgyból volt anatómia, szövettan, biológia, növénytan, kémia, biofizika, élettan, állattan meg egy-két töltelék. Az anatómia nagyon, a többi tárgy, mint szövtan, kémia, élettan közepesen szór, vagyis hasalnak el rajta rendesen. De meg lehet tanulni mind :) Az anatot tényleg nagyon tanuld!


Amikor én bekerültem, még nem kellett két emelt. Nekem volt egy 90% feletti közép kémiám, és egy 80-as emelt bioszom, emellett a többi tárgyam is jó volt. Annyira nem építenek a középiskolai tudásra, tiszta lappal indulsz, bár a mélyebb kémia tudás segíthet. Ezzel egyébként középmezőny voltam bekerüléskor.


Személy szerint én megbántam, de nem az egyetem miatt, egyszerűen nem az volt az egész szakma, amire én gondoltam, úgyhogy ott is hagytam a fenébe =/

2013. júl. 28. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

És voltak vizsgák is? Azok milyenek? Mennyit tanultál rájuk?Hova mentél, mit csináltál, miután elmentél?

2013. júl. 28. 15:37
 3/17 A kérdező kommentje:
És kellett fizetned?
2013. júl. 28. 15:38
 4/17 A kérdező kommentje:
Mit tanultatok kémiából az egyetemen? Mit vettetek anatómiából?
2013. júl. 28. 15:41
 5/17 anonim ***** válasza:

A vizsgák vegyesek. Vannak ún. gyakorlati jegyes tárgyak, ilyenkor évközben lesznek zh-k és feleletek, ezek alapján osztályoznak. Ezek könnyebbek általában, de muszáj a szorgalmi időszakban foglalkozni velük.


A vizsgaidőszaki vizsgák egy része szóbeli, ilyenkor tételt húzol, de vannak írásbelik is. Az anatómia nekem még írásbeli volt, elég random feladatokkal, kell hozzá a tudás. Én erre készültem a legtöbbet. Egyébként érdemes a legnehezebb vizsgákkal kezdeni, és közbeiktatni néhány könnyebbet, de ezt majd kitapasztalod, ne parázz rá. Szóbelinél meg vannak adva a tételek, nagyjából lefedik a féléves anyagot, húzol és felelsz, sima ügy :)


Nekem a vizsgaidőszakot rendszerint végig kitöltötte a vizsgázgatás, úgy hogy szorgalmi időszakban is készültem (főleg anatra, kémiára, szövettanra). Persze vizsgaidőszakban a legtöbbet, egy-két hetet is egy nehezebb tárgyra (ilyenkor reggeltől estig kis kisebb megszakításokkal tanulok, néhány nap lazítással). Mondjuk az ötösért mentem mindig, javaslom te is ezt csináld, mert így éri meg :))


Amúgy azért hagytam ott, mert az az ága tetszett, amire nem volt lehetőségem, hogy csináljam, és átmentem humán orvosira, most itt vagyok harmadéves :)

2013. júl. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Államis voltam, nem lett volna pénzem milliókat fizetni... (akkor még nem volt diákhitel2)


Kémia: akkoriban az első félévi kémia gyakjegyes volt (lehet megváltozott), általános és szervetlen kémia volt, nagyjából a középiskola anyag, csak jóval mélyebben. A második féléves szerves kémia, ott jönnek új dolgok, amik a biokémia és a gyógyszertan alapjait fogják letenni, tehát mélyebben a zsírok, szénhidrátok, aminosavak, fehérjék, nukleotidok, stb. De megcsinálható volt.


Anatómia: első félévben mozgás szervrendszer, 3 zh-val, amelynek tétje a vizsgán lévő csonttani beugró kiváltása volt (magyarul vizsgán nem kellett a csontvázak mellett kis kérdésekre válaszolni). Csont-, ízület- és izomtan, csontok neve, képletei, ízületek szalagjai, működésük, izmok működése, eredése-tapadása, elhelyezkedése. Nem tudom megvan-e még, de vizsgán volt "helyben boncolás" is, és tetem melletti kisvizsga, majd írásbeli, amiben szintén volt beugró (ha jó a válasz +1 pont, ha rossz akkor -10, vagy valami ilyesmi). Itt is csak azt tudom mondani, ha tanulsz rendesen, és figyelsz a beugróra, ami egy _nagyon_ alap dolog lesz, akkor a hármas-négyes simán hozható, de a jobb is.

2013. júl. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Anatómia: második félév, zsigertan, vagyis belsőszervek :) Állítólag könnyebb, pedig szerintem nem :D Ló, szarvasmarha, sertés és kutya bél-, légző-, kiválasztó- és keringési stb. rendszere, fogod élvezni :D Érdekes, de sok időt bele kell ölni, ha biztosan tudni akarod... De most csak egy szervsétánk volt (bonctermi írásbeli feladat, megnézed a megjelölt képletet és megnevezed).
2013. júl. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Érdekesen hangzik! Volt matek is? Milyen állatok voltak a boncolásnál?

Az egyetem mellett dolgoztál is akkoriban? És hol laktál?

Melyik ága tetszett, amire nem volt lehetőséged?

Ja, és a középfokú kémia érettségi mennyire volt nehéz? Vagy a kémia fakt, ha már itt tartunk, gondolom, azt kellett választanod, hogy le tudd tenni. Bocsi a sok kérdésért :))

2013. júl. 28. 21:30
 9/17 anonim ***** válasza:

Jesszus, hát te azán kíváncsi vagy :D

Nem, matek csak annyi van, ami kell a kémiához (kb. emelt szintű érettségi számítások), biofizikán szerintem nem számoltunk. De semmi extra, tehát nem kell műszaki irányultságúnak lenni.


Boncolás: legtöbbször kutya, néha macska, illetve zsigereknél lóból és szarvasmarhából formalinos preparátumok. A kutya mindig friss, és ti boJncoljátok, a többit csak nézegetni fogjátok.


Állatkerti állatorvos akartam lenni, de egyrészt nagyon szűk rétege az áo-knak, másrészt nőként ez viszonylag nehéz, mert fizikum és sok-sok idő kell hozzá.


Nem dolgoztam, csak nyáron, nekem nem lett volna időm rá, lakni pedig otthon laktam, ennyiből könnyű volt :) Van koli, évfolyamtársaim kifejezetten szerették.


A középkémia nem volt nehéz. Különórára jártam, mert szakközepesként nem volt kémiám (vagyis volt, egy év -.-), az állatorvosi egyetem is indít felkészítőket, állítólag nagyon jó. De most már emelt kell, úgyhogy érdemes arra (is) nagyon készülni.

2013. júl. 29. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Szerintem tetszene nekem, remélem sikerül, csak még egy kérdés... Honnan vették azokat a szegény kutyákat?
2013. júl. 29. 13:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!