Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Most komolyan ekkora a tájékoz...

Most komolyan ekkora a tájékozatlansági szint a felsőoktatásba jelentkezők körében?

Figyelt kérdés
Nem tudják értelmezi az sms-t se, nem tudják hány pontjuk van, nem tudják, hogy most kapnak-e levelet az egyetemtől... Ez szerintem, nem tudok rá finomabb szót mondani, gáz. Július végén nem jutott el senki se, hogy beírja a címsorba, hogy felvi . hu? Hogy fogják maguknak egyetemen/főiskolán elintézni a dolgukat? Mert ott nincs ám osztályfőnök, aki minden papírt elébed rak..

2013. júl. 25. 08:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én másoddiplomásként jelentkeztem most mesterképzésre.

Bevallom, hogy a pár év kihagyás miatt - mivel azon idő alatt engem nem érintett, és másra kellett figyelnem - eleinte káosz volt az én fejemben is.


Most akkor nekem BA szinten kell elkezdenem, vagy a Mesterképzés a a régi T/D-nek megfelel, stb. kérdések voltak bennem.



DE leültem, és értő szövegolvasással átolvastam a felvi.hu oldal rám vonatkozó részeit, ill. leveleztem az adott intézménnyel, amit velük kellett elintéznem.


Így fokozatosan összeállt a kép, semmiről sem maradtam le, nem voltak hibák a jelentkezésem során.


Szerintem egyrészt megszokták a mai fiatalabbak, hogy az ofőnök és a szülők eléjük tesznek olyan dolgokat is készen, amit maguk is el tudnának intézni kis utánajárással, illetve felületesek, figyelmetlenek is.


Ez persze az én meglátásom.


Akinek nem inge, ne vegye magára, tisztelet a kevés kivételnek.

2013. júl. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
19%
Szerintem egy csomóan azért nem értik, mert egyszerűen túl izgatottak ahhoz, hogy elhiggyék, hogy felvették őket és hivatalos megerősítés kell nekik. :D Eleinte én se értettem, hogy mi hogy lesz, de miután elolvastam a dolgokat a felvin, összeállt a kép. :) Én már megszoktam, hogy mindent magamnak intézek, mert nálunk hiába volt osztályfőnök, semmit nem csinált, mindenért nekünk kellett rohangálni. :D
2013. júl. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
69%
szia, kaptam esemest, hogy elértem a ponthatárt de azt mikor tudom meg, hogy felvettek? :D na kész röhej az összes szerintem... én is izgatott vagyok/voltam, de attól még az eszemnek ne kelljen már elszállni... majd mikor a vizsgán izgatott lesz akkor is megbukik, mert ő izgatott?
2013. júl. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
2! Hivatalos megerősítés? A gyakorikérdéseken? Lol.
2013. júl. 25. 10:27
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem a gyakorira értettem a hivatalos megerősítést, hanem mert sok itt az olyan kérdés, hogy "Mikor kapom meg a hivatalos e-mailt/ levelet az egyetemtől, stb.?". Azért annyira csak nem hülyék, hogy innen várjanak hivatalosra :D
2013. júl. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!