Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan megy a felvételi...

Hogyan megy a felvételi pontszámítás? Középszintű + emelt szintű angol pontbeszámítós kérdés.

Figyelt kérdés

Tehát van nekem egy ötös középszintű angol érettségim, illetve egy emelt szintűm is, amivel meglett a középfokúm.


Lehet-e olyat, hogy a középszintű eredményemet kérem, és ahhoz a +50 pontot az emelt szintű érettségiért?

Elvileg a nyelvvizsga 28 pont, és ezt középszintűvel lehet beszámíttatni. Én ezzel jobban járnék, mint az emelt szintű eredmény + 50 pont.

Arra gondoltam, hogy esetleg a kérdéses mód alkalmazható-e (középszintű eredmény + 50 pont az emeltért), mert akkor járnék a legjobban?...


Köszönöm annak ki felvilágosít, zöld kéz megy mindenkinek! :)



2013. jún. 26. 23:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Ha a középszintű érettségit kéred, akkor amellé a nyelvvizsga 28 pontját számolják.

Ha meg az emeltet kéred akkor számolják a + 50-et.

Ez a két választásod van, de úgyis azt fogják nézni automatikusan amivel a legtöbb pontod lesz.

2013. jún. 26. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Mellesleg a felvi.hu oldalon találsz pont számító kalkulátort...
2013. jún. 27. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Rendben, köszi első, megy a zöld! Így gondoltam én is, pontosabban így tudtam. Reménykedtem egy harmadik, feltételezett lehetőségben, de akkor mindegy... jó lesz ez így is... :)


Második: okoskodni nem kellene, tisztában vagyok vele - de mondd, mit érek a kalkulátorral, ha ponthatárokat még nem tudom, ILLETVE ha nem is ez volt a kérdés? De azért kösz.

2013. jún. 27. 00:52
 4/4 anonim ***** válasza:
43%

A kérdés az volt, hogy megy a felvételi pontszámítás, konkrétan, mennyi pontot kapsz a megadott érettségidre.

Ennek a kiszámítására tökéletesen alkalmas eszköz a pontszámító kalkulátor, ezért írtam.

2013. jún. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!