Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ezek a VALÓDI ponthatárok a...

Ezek a VALÓDI ponthatárok a Felvi főoldalán? Mi ez az óriási csökkenés?

Figyelt kérdés
Nehezen tudom elhinni. Én múlt évben felvételiztem, a szakomra 316 volt a ponthatár, most meg 250. Az egész karon ekkora csökkenés van.

2013. júl. 24. 19:58
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Hát ha az államilag támogatottat nézzük, akkor nem meglepő.

Most komolyan?

Kinek van olyan stabil szülői háttere, hogy aláírjon egy olyan szerződést?

És ha fél év múlva ott kell hagyni az egyetemet?

2013. júl. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Engem is nagyon meglepett először a 240et 340nek olvastam ami 339 ponttal mondhatni sz**ás lett volna, de 240? eddigi pontok ugyan ott 370 körül voltak tavaly 328. Na mind 1 remélem midnenkinek sikerült bejutnia oda, ahová szeretett volna!
2013. júl. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Ha az első évben ott hagyod az egyetemet, akkor nem kell fizetni. Többek között ezért is szórtak nálunk nagyon az 1. vizsgaidőszakban, a másodikban nemigen lehet, az augusztusi vizsgaidőszakkal a legtöbb hallgatónak sikerül valahogy átevickélnie. De szerintem sokkal rosszabb, mert nálunk (orvosin) például a 2. év hatványozottan nehezebb, és ha ott bukik ki, az már szívás, mivel utána már fizethet, mint a katonatiszt. Úgyhogy elég nagy szemétség ez azokkal szemben is, akik nem odavalók, de most örülnek, hogy éppen becsúsztak az alacsony ponthatárok miatt. Az ő érdekükben is remélem, hogy megint ki fogják szórni azokat még első évben, akik nem odavalók. Nem rosszindulatból, hanem így nekik is jobb lenne, hiszen utána választhatnának más szakot, és fizetni sem kéne. 3. voltam.
2013. júl. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

#11-es

Ha ott hagyod az egyetemet az első félév után, akkor nem kell fizetni.

2013. júl. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Az idén bevezetett két emelt miatt /csak az orvosin kötelező, azért ezt megjegyezném!/ilyen a ponthatár. Írjon valaki kémia emeltet ha azt hiszi, hogy könnyű!? Mellesleg a nyelvvizsga sem számít már bele az orvosira készülőknél, mivel a két emelttel teljesítve lett a max.100 pont plusz.
2013. júl. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Utolsó: Nem felejtettem el, számítottam is a csökkenésre. De azért 383 pont enyhén nevetséges.

Mondjuk a 100 vitt pontot nem nehéz összeszedni a gimiben, ott van még a 100 pluszpont, amit alapból megkap a két emeltre, plusz azért egy 80-as éretségi átlag sem vmi kiemelkedően jó.

Ez már így 280 pont. Így már elég egy 51 és egy 52%-os emelt érettségi. Ami igen is nevetséges.

2013. júl. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Én írtam két emeltet, pedig még segítségem sem volt, egyedül készültem fel. Ráadásul a kémiámat úgy írtam meg 70%-ra, hogy el is csesztem, mert akkor derült ki, hogy apám rákos, és nem tudtam odafigyelni.

És kémiából 30-40% az mindenképp szánalom, emelten is...Nézd meg a tavalyit, az sem volt könnyebb...

2013. júl. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!