Egyetemen milyen tanulási stratégia?
Nem osztom, az előttem szóló véleményét.
Másodéves vagyok, tavaly 4,9es korrigált kreditindexem volt, második félévben. A lényeg valóban az, hogy bejárj órákra, de ha jegyzetelsz, már azzal is tanulsz! Én mindig átnézem gyakorlatokra az anyagot. A lényeg, hogy ne hagyd az utolsó pillanatra!
20/L
Nekem nem voltak úgymond vizsgaidőszakaim, nálunk havonta volt vizsga. Én a következőképpen tanultam, és nagyon bevált:
A megtanulásra szánt anyagot elővettem, átnéztem a tartalomjegyzéket, majd átlapoztam az egészet, hogy lássam, nagyjából miből áll. Ezután gyorsan egyszer átolvastam az egészet, és átgondoltam, hogy mit olvastam.
Ezután leültem a gép elé, és gyorsan lerövidítettem az anyagot (Általában fejezetenként.). Kiszedtem belőle a fontos dolgokat, és leírtam. Így nagyjából 30%-ra, vagy még rövidebbre le lehet rövidíteni az anyagot.
Utána már csak ezt kell megtanulni, ami ugye nem nehéz, mert már egyszer átolvastad, egyszer leírtad, ráadásul a saját szavaiddal leírt dolgokat kell csak memorizálni.
Nekem is mondták, h jaj, a kollégisták mennyivel könnyebben tudnak majd tanulni, de ez nem igaz. Én bejárogattam nagyrészt az előadásokra (hacsak nem volt fontosabb dolgom :)) , így tudtam követni az anyagot, h hol tartunk, stb. Év közben nem nagyon strapáltam magam, vizsgaidőszakban viszont (magamhoz képest!) keményen tanultam. Ez nem jelent éjszakázást, meg nem jelenti azt, h egy-egy kikapcsolódás nem fér bele :) Be kell ütemezni a vizsgákat, halogatni sose szabad! A kreditrendszer csábít erre, de ne hagyd magad!
Annyiból más, mint gimiben, h itt nem mondják meg, h melyik fejezetet kell megtanulni, hanem csak azt, h miről kell tudjál beszélni. Ez adott esetben benne sincs a könyvben, nézhetsz utána neten/könyvtárban. Ja, és senki nem csattogtat feletted ostort 5 hónapig, utána viszont tudni kell.
Alapvetően kétféle van.
Magolós tárgyaknál ,ahol nem kell érteni csak tudni az anyagot elég ha pár nappal vizsga előtt bemagolod aztán vizsgán visszamondod, másnapra akár el is felejtheted.
Amihez érteni is kell ott viszont ez nem elég. Csinálni kell példákat, esetleg elővenni az órán megoldott feladatokat és átnézni ,h mit miért csináltak és hogyan. Koleszosok azért tudnak jobban tanulni mert össze tudnak ülni többen és ha valaki valamit nem ért majd lesz, aki igen és elmagyarázza neki és viszont. Össze kell dolgozni, amit te nem értesz talán más érteni fogja, végső megoldásként konzultációt kérhettek a tanártól, megkérve, h magyarázza el. Ha semmi ötletetek sincs kérjetek konzultációt és kérjétek meg a tanárt, h közösen oldjatok meg egy feladatsort esetleg olyan feladattípust, ami a ZH-n előfordulhat.
12:33
Ne mondd, hogy nem sikerülhet minden elsőre, mert de! Ez rossz hozzáállás.
én negyedéves vagyok, közgazdász. én előadásokra nemjártam be, mert az h kivetítik a falra a könyvet, azért nekem nemérte meg olyan korán felkelni :D megvettem a könyvet és olvasgattam. zh-kra tanulgattam, úgyahogy, de nemvolt célom a 4-es 5-ös. vizsgára viszont mindig eléggé készültem.
nekem a magolós tárgyak nemannyira mentek, nemnagyon tudok hosszú értelmetlen dolgokat megtanulni :D az olyan tantárgyak, amiben logika is volt, az viszont ment. ésmost lehet hülyének fogtok nézni, de én szerettem ott ülni egy feladat felett 3 órát, és kitalálni h ezt mégis hogyan kell megoldani :D sok feladat felett ültem így, de megis lett az eredménye. amire magad jössz rá, azt azután elég nehezen felejted el, és elég sokáig, sokmindenre tudod hasznosítani. én így tettem le a vizgsáimat, mindenre magam jöttem rá, és minden sikeres is volt, 4-5 közötti átlagom lett.
A tanulás mennyisége attól függ, hogy hol tanulsz. Nálam a BME-n például pusztulás van mert a tárgyak 95%-ánál az értésre jobban rámennek mint a tudásra. De hallottam olyanokról is máshol, akik alig járnak be és olyan ötösöket kapnak, hogy csak nézek. Nekem kb a hármas a határ sok tanulással, a 4-ért már a falat kaparom és az 5-ös tanulókat félistenként tiszteljük (ott már azért szerepe van a tehetségnek is).
Az alapvető különbség, hogy tanulni KELL. Én gimiben heti fél órás tanulással elvoltam itt meg napi 2 és fél óra is kevés legtöbbször. Majd rájössz, hogy neked mennyit kell és igazodsz hozzá, mert nem mindenhol ilyen poroszos a rendszer, mint felénk.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!