Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért nem úgy számolták...

Miért nem úgy számolták mindkét esetben a pontjaimat?

Figyelt kérdés

Kérlek senki ne írjon olyat,hogy elég gáz,hogy nem tudod,ne is menj tovább tanulni!

Első két helyre Egyetemet jelöltem be és azt írja ki a felvi,hogy Tanulmányi és Érettségi pont összege + 1db nyelvvizsga és 316 pont.

A harmadik hely egy felsőfokú ott pedig Tanulmányi pont kétszerese + 1 db nyelvvizsga 326 pont.


Az első két helyre miért nem duplázódott meg akkor??


SZTE-MK-élelmiszer mérnökire jelentkeztem,szerintetek van esélyem? Tavaly 311 pont volt a ponthatár!Beszéltem mással is akinek 310 pontja van és teljesen higgadt!


2013. júl. 16. 17:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Mindig a legkedvezőbb módon számolják ki és valószínűleg más tárgyakat vesznek figyelembe a két szaknál. Nézd meg, hogy mik a felvételi követelmények a szakoknál. Pl. felsőfokú szakképzéseknél általában bármely két érettségi tárgyat figyelembe veszi, de alapképzéseknél sokszor meg van adva, hogy mit vehetnek csak figyelembe.
2013. júl. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Alapképzésre/osztatlan képzésre jelentkezéskor vagy úgy számolják, hogy tanulmányi+érettségi pont, vagy van a duplázás, amikor viszont az érettségi pontokat kétszerezik meg. Olyan lehetőség, hogy csak a tanulmányi pontjaid számítanak, nincs, csak felsőfokú szakképzésnél.
2013. júl. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

ugyanazokat a tárgyakat számította mindhárom esetben?

mert szerintem más tárgy volt a 3. szak követelménye

2013. júl. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Na meg néztem bővebben és mind a három esetben ugyanazt számolta,csak amikor a harmadikat lehúztam ki írta,hogy :"Pontszámítás indoka: Tanulmányi pont kétszerezésével" és ugyan azok a pontok vannak,ugyan azt számolta,ki is van írva mind a háromhoz,hogy : tanulmányi:149 pont érettségi: 139 pont + 28 pont a nyelvvizsga miatt. Mind a három esetben a matekot és a biológiát számolta!
2013. júl. 16. 17:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!