Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen az index olyan mint...

Egyetemen az index olyan mint a középiskolai bizonyítvány?

Figyelt kérdés
tehát egy hivatalos okirat? vagy inkább csak olyan, mint az ellenőrző?
2013. júl. 8. 22:11
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Inkább ellenőrző. A bizonyítványnak, vagyis hivatalos okiratnak a diploma felel meg, amit az egyetem elvégzésével szerzel. Utána megkapod az indexedet is, amiben a jegyeid szerepelnek szemeszterekre lebontva, tehát az afféle ellenőrző.
2013. júl. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 reptoid ***** válasza:
49%

Igen, hivatalos.


Sok helyen viszont már csak leckekönyv van, ami inkább ellenőrzőféle, de van olyan, ahol azt is muszáj rendesen vezetni.

2013. júl. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
köszi. és ilyet akkor kapunk, amikor beiratkozunk? :)
2013. júl. 8. 22:22
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Az index ugyan az, mint a leckekönyv, legalábbis nálunk, azért írtam azt, amit az első válaszban.


Igen, bejelentkezéskor "kaptok" egy ilyet, de azt nem fogod látni addig, amíg el nem végzed az egyetemet. Abban rögzítik a jegyeid, de nem adják oda, csak a végén.

2013. júl. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Azért egy ellenőrzőnél komolyabb. Egy bizonyítványnál meg részletesebb.

Benne van az összes jegyed, gyakorlatod, diploma értékelés stb.

De egy csomó helyen már nincs index, csak az etr-ben vagy a neptunban vezetik a jegyeket, aztán a diplomával együtt kapsz róla egy kivonatot.

Nekem spec. van indexem, és beiratkozáskor kaptam. Vizsgaidőszakban mindig kiadják, lehet rohangálni a tanárok után, hogy ugyan írják már alá, aztán vizsgaidőszak végén meg le kell adni.

Így néz ki: [link]

2013. júl. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Tul.képpen ellnőrzőkönyv.

Csak kemény a fedele.

Abba kell felvenni a tárgyakat.

2013. júl. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 reptoid ***** válasza:
66%

Nálunk még index van, az rendesen hivatalos dokumentum, rohangálni kell vele minden vizsgaidőszakban. Nálunk fekete.


Aztán az elsősöknek már csak leckekönyvük van, a mi karunkon ezt is vezetni kell rendesen, más karokon csak annyi funkciója van, hogy a tanárral beírathatod a jegyet a biztonság kedvéért, így ha a neptunban valamit elírnának, akkor tudd bizonyítani, neked jobb jegyed volt :D


Van ahol egyáltalán nincs se index, se leckekönyv, csak a neptunból nyomtatnak ki neked egy táblázatot az eredményeiddel.


Kényelmes ez az utolsó, de azért valljuk be, hiába sok biztonsági mentés meg akármik, aminek bármi köze van a neptunhoz, az csak fos lehet :D Épületük lenne, rájuk kéne gyújtani.

2013. júl. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 reptoid ***** válasza:
49%
A leckekönyv meg zöld, ez lemaradt.
2013. júl. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Index és a leckekönyv szinonima. Az hogy milyen a színe mindegy. A fekete is "leckekönyv" attól függ milyen nyomtatványt szerzett be az egyetem.
2013. júl. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

A leckekönyv és az index ugyanaz. Legalábbis nálunk. Mindenki indexnek hívja, de leckekönyv r

van ráírva. És fekete.

Ilyen az eleje: [link]

Nem ilyen neked is, reptoid?

2013. júl. 8. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!