Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemi ponthatárok? Nem...

Egyetemi ponthatárok? Nem értek én már semmit!

Figyelt kérdés

Itt ez az oldal: [link]


Néztem azt a szakot, amelyikre jelentkeztem, hogy az évek folyamán mennyire csökkentek a pontok.

"SZE-ESZI" -> ápolás és betegellátás - ápoló szakirány


Hogy létezik, hogy ott van 2x ugyan az a szak "ápolás és betegellátás - ápoló szakirány"(Széchenyi István Egyetemen belül), és az elsőnél sokkal kevesebbet hoz ki, mint a másodiknál? Én ezt nem értem.



2013. jún. 18. 18:33
 1/10 anonim ***** válasza:
Szokott a szak mögött lenni valami olyan, hogy „ANK” meg „ANA” meg hasonlók. Na, ha K van a végén az azt jelenti, hogy költségtérítéses, azaz akik oda mennek, azok fizetnek is, és általában alacsonyabb ponttal is felveszik őket, az A a végén azt jelenti, hogy államilag támogatott. Lehet, hogy ez zavar.
2013. jún. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem, nem ez zavar, ha megnézed azt, amit leírtam.
2013. jún. 18. 18:40
 3/10 A kérdező kommentje:
Nemérdekes.. De arra lehet számítani, hogy ha a 3 év alatt egyfolytában csökkent a ponthatár, akkor most is fog? Vagy legalább marad a 2012-es határon?
2013. jún. 18. 18:41
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyik nappali másik levelező. Jól mondta az első.

De friss felvételizőként ezt illene tudnod...

2013. jún. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A második az levelező, míg az első az nappali.

Előre megmondani senki nem tudja, hogy mi fog történni. Ugyanolyan valószínűséggel lehet kevesebb a ponthatár, mint amennyivel több.

2013. jún. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A költségtérítésest és az államilag finanszírozottat is tudtam/tudom, hogy mit jelent.. Az első válaszoló ezeket mondta, nem a levelező-nappalit. Csak az L/N különbséget nem vettem észre az oldalon.
2013. jún. 18. 18:44
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ennél jobban már nem nagyon csökkenhet, mert 240 pontnak minimum meg kell lennie hogy egyáltalán érvényes jelentkezésed legyen.
2013. jún. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2013. jún. 18. 18:45
 9/10 anonim ***** válasza:
55%
az egyik nappali, a másik levelező
2013. jún. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen marad ennyi. Ahova én megyek tavaly 321 volt tavaly előtt 360 körül, remélem idén 338alatt lesz, mert ennyi pontom van...
2013. jún. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!