Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az emelt szóbeli érettségik...

Az emelt szóbeli érettségik eredménye mikor derül ki?

Figyelt kérdés

2013. jún. 9. 10:48
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly ez engem egy kicsit meglepetésként ért, mert én sem tudtam, hogy mindenki előtt fogják felolvasni (azt hittem, hogy külön majd az ofő vagy valaki elmondja és annyi).:D Persze éreztem, hogy a szóbelim nem sikerült rosszul (mint kiderült max pontos lett), de azért na....

Ezt az oldalát az érettséginek nem nagyon értem, hiszen pl. az írásbelik eredménye diákigazolványszám alapján volt publikálva (így senki sem tudta, hogy a másiknak hogy sikerült).

2013. jún. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
De elvileg, mikor adják a bizonyítványokat, tanúsítványokat, akkor már nem olvasnak fel semmit, csak a nyitó értekezleten. Amin én pl részt sem veszek, mert én 2 db kiegészítő vizsgát tettem, így nem sok keresnivalóm van ott. Mondjuk akárhogy nézem, ennek az egésznek különben értelmét nem látom. Eleve a tanárok a saját idejüket is húzzák, nem csak a diákokét, arról nem is beszélve, hogy mindenki a saját eredményére kíváncsi, nem a Kovács Mariéra. Persze ez már az én személyes véleményem.
2013. jún. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

"De elvileg, mikor adják a bizonyítványokat, tanúsítványokat, akkor már nem olvasnak fel semmit, csak a nyitó értekezleten."


Nem tudom, ezt miből gondolod, elvétve ilyen is előfordulhat, de szabálytalan. A vizsgaszabályzat így szól:

44. § (1)255 Az érettségi vizsga eredményét, a vizsgabizottság még nem ismertetett döntéseit a vizsgázók és a vizsgabizottság tagjai jelenlétében az elnök az eredményhirdető értekezleten ismerteti. Az eredmény kihirdetése nyilvános. A vizsgabizottság elnöke a vizsgaeredmények kihirdetése előtt röviden értékeli az érettségi vizsgát.


Tehát nem azt mondja a kormányrendelet, hogy fő alatt odaadja mindenkinek, hanem hogy ismerteti. Ez egy ünnepélyes aktus. Több mint húsz év alatt még csak egyszer láttam olyat, hogy egy elnök ne olvassa fel az eredményeket, de az is szabálytalan volt.

2013. jún. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Nálunk ezt az "eredmények ismertetését" úgy oldotta meg, hogy amikor valakinek a nevét mondta, akkor nyugodtan lehetett mondani, hogy nem szükséges felolvasni, vagy hogy felolvashatja.
2013. jún. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
13-mas! Onnan veszem, hogy nálunk így volt, kétszer is. 2 különböző gimnáziumról beszélek ráadásul. Mikor 2 éve érettségiztem, akkor a reggeli nyitó értekezleten felolvasták az egyes eredményeket, de mikor mindenki túl volt a szóbelin, akkor már csak a bizonyítványokat adták át, persze ünnepi keretek között. Annyi volt a megjegyzés, hogy esetleg valaki jelesre, vagy kitűnőre érettségizett le, vagy ha valaki szóbelin 100 %-ot produkált. De ott már nem olvasták fel mindenkinek, hogy az egyes tárgyakból összesen hány százalék lett. Aztán tavaly kiegészítőt csináltam, ott a nyitóértekezleten már nem is vettem részt, hanem mikor átadták a tanúsítványokat. Ott mindenki úgy volt, hogy kiegészítő érettségi, ismétlő stb, tehát épp akkor rendesen érettségiző nem volt. Egyenként kihívták az embereket, kezet fogtunk az elnökkel, odaadta a tanúsítványt, aláírtam egy papírt és mentem isten hírével. Ott sem olvasták fel az egyes eredményeket. Az már megtörtént a nyitó értekezleten.
2013. jún. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
az emelt összesített eredményét mondja el, vagy csak a szóbeli eredményét?
2013. jún. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!