Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen tényleg alig vesz...

Egyetemen tényleg alig vesz pár ember tankönyvet? Mindenki összevissza fénymásolt jegyzetből tanul?

Figyelt kérdés
Én azt gondoltam, hogy ha már egy nívós szakot elvégzek, akkor jó lenne hogyha meglennének a tankönyvek, a legtöbb keményfedeles, így időtálló, nyilván a későbbiek során is szükség lesz rá. Nem rossz, hogy a jegyzetek meg rongyosak lesznek? ennyire nagy a különbség a tankönyv és az egyetemi jegyzet árában? én naív gondoltam, hogy mindent megvásárolok használtam egy felsőbbévestől, de így hogy senki nem vesz könyvet, milyen esélyek vannak erre?
2013. máj. 22. 14:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

szia!


Ez egyetem függő, orvosin pl tudom hogy nagyon sok könyv van ami nélkül kb halott vagy, pl anatómiai atlasz. Én közgázt tanulok (BME) nekem pl összesen 1 könyvem van, mert már untam az ncoreost verziót inkább megvettem pár ezer forintért, de nem is kell több tanárok feltöltenek mindent ( dia, óra előadása, jegyzet) a tantárgy lapjára

a maradék tárgyam meg ilyen kamu ( pszicho, szociologia) karikázós zh-val órára se kell bejárni józan ész és szerencse elég. Esetleg ilyen közgáz, számvitel, matek az amihez érdemes

2013. máj. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Az előadások anyagából szokott lenni a vizsga

(Emiatt nem szoktak annyi könyvet vásárolni)

De tényleg attól függ, melyik suli, melyik szak

2013. máj. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Tankönyv nem is nagyon van-

Inkább szöveggyűjtemény, de leginkább saját jegyzet

2013. máj. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nekünk (12-15 éve) a főiskola könyvtára biztosította a könyvek 90%-át. Alig néhány könyvet kellett csak megvásárolnunk. (pl Társasági törvény, Változásmanagement..)

..és persze a jegyzetek. (saját jegyzetek) persze a profiknak saját "titkárnőjük" volt.

2013. máj. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
elte ttk-ra, pontosabban. csak azért kérdeztem, mert olyan szépek ezek a könyvek, biztosan nagyon igényesek is. megakadt a szemem az elte könyvesbolt honlapján, és "A naprendszer dinamikája", vagy "Földfelszín és éghajlat", különböző ásványhatározók, földtan, űrtan, vulkanológia, klímakutatás enciklopédiája, pannon-medence ősföldrajza.. én ilyen könyveket alapból szoktam vásárolni, illetve témához kapcsolódóakat, és ezek már végre komolyak, nem hobbiszinten érdeklődőknek készült, akkor nem is ezekből lesz a tanítás? mert végig azt hittem, hogy itt is vannak így tankönyvek, és ugyanolyan tematikával bemutatja mint egy középsulis, és hogy maga a jegyzet csak kiegészítés.
2013. máj. 22. 15:06
 6/12 A kérdező kommentje:
ja, és köszi a válaszokat:)
2013. máj. 22. 15:07
 7/12 A kérdező kommentje:
de gondolom azért matekra, kémiára, fizikára itt is van valamilyen feladatgyűjtemény, mint gimiben, ugye?:D bocs a hülye kérdések miatt, még csak most kezd leesni, hogy szeptembertől szintet lépek :D illetve ugye vannak modulok, mint Kémia I.-II. Fizika I-II, ezekből több kiadványt találtam, ezek ugyanazon anyagokat tartalmazzák, igaz? tehát mindegy, melyik suli kiadójától veszem meg a kémia I. kötetet?
2013. máj. 22. 15:12
 8/12 anonim ***** válasza:

Lesznek tárgyaid, amihez elég az órai jegyzet..esetleg a tanár által adott diasor.

Lesznek tárgyaid amihez van egyetemi kiadott jegyzet. Akkor azt kell megvenned, ha szép a külseje ha nem, általában egyszerű puha kötésű könyvek.

És lesznek tárgyaid amikhez könyvet kell venned, mert az adott tanszék nem írt saját jegyzetet.

Ne siettesd az időt, majd ha beiratkozol akkor kapsz egy listát arról is hogy mit kell megvenned. Akkor érdemes szétnézned a piacon" hogy van e használt.

Nem akarlak elkeseríteni, de egyetemen nem a szép kötésű könyvekből tanulunk. Az már fellélegzés ha van saját jegyzete egy tanszéknek. Szerintem jövőre megérted miről beszélek.

2013. máj. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
rendben, köszönöm a válaszodat!:)) még azt meg tudnád mondani - bár gondolom egyetemfüggő -, hogy a tanévkezdés nagyjából mennyibe kerül? persze úgy, hogy azért minden lényeges dolog megvan - jegyzetek, felszerelések. gondolom nem kell túl sok extra.
2013. máj. 22. 15:23
 10/12 anonim ***** válasza:

Mennyibe kerül?

Kapsz diákigazolványt (azzal az utazás kedvezményes)

Kell még papír, amire írsz

2013. máj. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!