Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » SZTE- Jogász szak - vélemények...

SZTE- Jogász szak - vélemények? Hátrány-e a munkaerőpiacon, ha Szegeden végzek, ill. milyen az oktatás színvonala?

Figyelt kérdés

2013. máj. 17. 19:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem hátrány (csak légy legalább "cum laude")
2013. máj. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
69%

Hátrány???

Pesti vagy, mi? Attól még hogy nem a büdös fővárosban jársz egy nyamvadt egyetemre, hanem vidéken, még ugyanolyan színvonalas a tanítás.

2013. máj. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
szegedi vagyok, ezért fogom a szegedi egyetemet választani :) többektől hallottam hasonlót, csupán ezért kérdeztem rá
2013. máj. 18. 19:40
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
szerintem az SZTE jogi karán színvonalas a jogász képzés. Semmilyen hátrányod nem fog belőle származni, viszont nagyon nehéz elvégezni, erre az egyre készülj fel!
2013. máj. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
köszi a választ, esetleg valaki tudna részletesebb leírást adni? mire figyeljek egyetem alatt stb.?
2013. máj. 18. 19:50
 6/13 anonim ***** válasza:
59%

én 3 szemesztert bírtam ki, ott is hagytam a fenébe.. teljesen tönkrementek az idegeim alatta, pedig strapabíró ember vagyok, és egyáltalán nem vagyok buta, sem lusta, éjszakákat tanultam végig, mégse bírtam... tudni kell hogy ott nagyon de nagyon szeretnek szivatni a tanárok. de pokolian..

ha mindenféleképp oda akarsz menni, minden egyes nap tanulnod kell, nem 1 percet, a vizsgaidőszakról nem is beszélve..

nem azt mondom hogy lehetetlen ott lediplomázni, mert sokan elvégzik a sulit, de vért fogsz izzadni, erre készülj fel, bizony nem való mindenkinek !


ha ez az álmod és céltudatosan ezt AKAROD csinálni a későbbiekben, akkor vágj bele, de nyugodt percekkel ne igazán számolj !


sok sikert :)

2013. máj. 20. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
köszi, igazából elég elszánt vagyok, remélem menni fog!
2013. máj. 20. 23:22
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

ha elszánt vagy, és ezt szeretnéd csinálni, akkor én azt mondom vágj bele mert hosszú távon megéri !!

de viszont készülj fel a mindennapos kemény tanulásra, mert máshogy nem fog menni !!


soksoksok sikert (:

2013. máj. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
köszi! örülnék, ha még írnátok véleményeket, tanácsot, bármit szívesen fogadok :)
2013. máj. 22. 12:41
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Próbálj meg majd minél logikusabban tanulni, rendszerezni, ismételni a tudásodat. Mindez segíthet a könnyebb elsajátításban. Kezeld a tantárgyaidat és a tanáraidat kellő tisztelettel, soha ne úgy állj neki, hogy erre úgyse lesz szükségem, mert egy jogásznak igenis illik műveltnek lennie a társadalomtudományok terén. Persze egyetem alatt igyekezz megragadni a gyakorlati lehetőségeket, csatlakozz diákkörhöz, joghallgatói szövetséghez, építsd a kapcsolati rendszert. Fordíts kellő időt a szaknyelv elsajátítására idegen nyelveken (elsődlegesen angol), jobb helyeken erre óriási szükséged lesz! Igyekezz a maximumot kihozni magadból,legyen kellő önbizalmad ehhez a szakmához, amelyet alapos felkészültségre építesz. Már az egyetem alatt figyelj oda arra, hogy mi az, ami a leginkább megragadja a figyelmed, melyik tantárgy áll hozzád a legközelebb, és merülj el benne! Nagyjából ennyit tudok úgy összességében mondani, sok sikert!
2013. máj. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!