Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Most akkor hogy is van ez?...

Most akkor hogy is van ez? (felsőoktatás, egyetem, főiskola, felvételi)

Figyelt kérdés

Már teljesen kiakadok és a sikítógörcs kerülget, hogy állandóan változik valami.


Van egy szak, amire jelentkezni szerettem volna. A tavalyi pontja 338 volt a legmagasabb. Most hallottam olyanról hogy összevonják más szakokkal és így a pontszám is emelkedni fog. Most akkor mivan??? Írtam a felvilenk levelet, de nem írtak vissza. Kezdjek kétségbeesni vagy még ráérek?:P


Bocsi és köszi a válaszokat előre is!



2013. febr. 17. 15:27
 1/3 reptoid ***** válasza:

Először azt kellene eldönteni, hogy mi is a probléma.


"A tavalyi pontja 338 volt a legmagasabb"

Ennek a mondatnak nem igazán van értelme. Valószínűleg a ponthatárra gondolsz, de azt mint legalacsonyabb értéket - mint egy küszöbszintet - szokták meghatározni. Ez a ponthatár mindig változik és függ a helyek számától, a jelentkezők számától, illetve a pontjaiktól.


"Most hallottam olyanról hogy összevonják más szakokkal és így a pontszám is emelkedni fog".

Nem feltétlenül látok összefüggést.

Nézd meg a felsőoktatási tájékoztatót, indul-e az adott szak. Lesz ott mellette egy keretszám is, ezt jegyezd meg. Aztán nézd meg az elmúlt évek statisztikáiban, régen mennyi férőhely volt. Ha nagyjából hasonlóak, nem kell kell nagy változásra számítani.

Az összevonást illetően gondolkodj el rajta, vajon milyen szakkal vonnák össze. Valószínűleg karom belüli szak lehet. Nézd meg a statisztikákban, milyen képzések indultak régen, aztán nézd meg a jelenlegi tájékoztatóban, hiányzik-e közülük valami. Ha igen, akkor előfordulhat, hogy azt olvasztották be a tiedbe. Ott is nézd majd a keretszámokat, az alapján tudsz becslést csinálni.


Kétségbe ne ess, úgysem tudsz változtatni a dolgokon ;)

Nem tudom, mikor írtad a levelet a felviseknek, de gondolj rá, hogy ott is emberek dolgoznak, és vasárnap délután 4-kor ugyanúgy otthon vannak, ahogy te :)

2013. febr. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Pozitívan értékeltem.


Még szerdán írtam nekik. Hát már az idegrendszeremet teszi tönkre ez az egész, de köszi. kicsit visszaveszek! :))


egyébként A keretszámokat a felvin belül hol tudom megnézni?

2013. febr. 17. 22:15
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

A Felvételi aloldal "Szakok, képzések" menüjében keresd ki a szakot az űrlappal, nyisd meg és ott Kapacitás néven találod a "keretszámokat". Azt jelenti hogy mennyivel indul minimum, és menyit vesznek fel maximum, de ebben már benne van az állami és fizetős is, már ha az van egyáltalán a szakon.

2013. febr. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!