Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tényleg van változás az OKJ-s...

Tényleg van változás az OKJ-s képzésekkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Én úgy hallottam, hogy 23 év helyett 22-ig ingyenes a képzés (de ha évvesztes az illető, akkor 23-ig). Ebből mennyi igaz? Esetleg linket is tudnátok írni, én nem találtam neten erről szóló cikket.
2009. szept. 24. 16:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, pontosan úgy van, hogy 22. életévedben kell befejezned különben estire és fizetősre küldenek. És azthiszem nincs is olyan, hogy évvesztes, mert pont azért 22 a korhatár. Okj-s képzésből nincs 4 éves, max 3, így még az évvesztesek is be tudják fejezni, ha érettségi után mennek.
2009. szept. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Annyiban pontosítanék, hogy nem befejezned kell 22 éves korodig hanem beiratkoznod, és abban az esetben az még ingyenes, és 23 éves vagyok és most is államilag támogatotton csinálom az FSZ képzést, mert 22 éves korom előtt iratkoztam be.
2009. szept. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én 19 évesen íratkoztam be és szóltak, hogy még éppen bennevagyok a 22 éves keretben (3 éves képzés). Lehetséges, hogy iskolánként változik?

Első voltam.

2009. szept. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, én Csecsemő- és kisgyermekgondozó- nevelő szakon vagyok, és 21 évesen iratkoztam be ( szeptember 5-én beiratkoztam és 30-án betöltöttem a 22-t) halasztottam egy évet, majd átjelentkeztem egy másik suliba tavaly ( Szegedre) és akkor már 23 éves lettem és még most is 24 évesen is államis vagyok. Meg oda is államisra vettek át. Lehet szakja válogatja. De ez két különböző egyetem volt.
2009. szept. 24. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én csecsemő és gyermekápolón vagyok, és budapesten mondták ezt, ahova most járok.

Úgy tűnik ez örök rejtély marad :)

Első és harmadik voltam

2009. szept. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát ez marha furi akkor. Kedves Kérdező neked azt tudom ajánlani, hogy kérdezz rá az adott intézmény TO-jánál.
2009. szept. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!