Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemi kolesz kérdés?

Egyetemi kolesz kérdés?

Figyelt kérdés
Ha első évben nem kérek kollégiumot, második évben igényelhetem? Mekkora az esélye, hogy kapok is? Mi alapján döntenek róla?
2013. ápr. 9. 19:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Persze, akkor igényelheted, amikor akarod. Bekerülni pedig szociális helyzet illetve tanulmányi átlag alapján lehet.
2013. ápr. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nálunk évente kell igényelni (Nyíregyháza), aztán vagy megkapod vagy nem. Elsőben megkaptam, másodikban nem, harmadikban igen..pedig minden ugyanaz volt :D

Pontszámok alapján kapják meg az emberek a kolit, pontot lehet kapni a távolságra, az anyagi helyzetre, a családi helyzetre.

2013. ápr. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
előző: nem feltétlenül pontrendszer alapján megy. Nálunk van olyan koli, ahol csak a tanulmányi átlagot nézik (1. félévben a 12.ben elért átlagot)
2013. ápr. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen, én is erről hallottam, hogy pontszám, de gondolom ha másodikban jelentkezek, akkor már az első évet nézik, ami viszont lényegesen rosszabb lesz, mint a középiskolai pontszám..:( Szóval nem könnyű bekerülni. Bár nem tudom még jelenleg, hogy ennek örüljek, vagy ne:D

Köszi a válaszokat:)

2013. ápr. 9. 22:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!