Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek jó Magyarországon...

Szerintetek jó Magyarországon az oktatási rendszer?

Figyelt kérdés

Ezt úgy értem hogy hogy kevesebb olyan dolgot tanítanának amit sose használsz vagy alkalmazol életed során.

szerintem kevesebb úgymond zagyvaságot kellene tanítani az iskolába és több olyan dolgot az élet területein tényleg használsz és alkalmazol.

pl.: háztartás vezetése, spórolás, egyéb...

nektek mi a vélemények?!

őszinte, értelmes válaszokat várok!



#iskola #élet #kell ez?
2013. márc. 17. 20:06
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Alapjáratban az a baj, hogy négy évente átszervezik. Ilyen állapotok mellett nem lehet kiemelkedő a rendszer.


A jelenlegi szerintem középiskolában nem rossz, de ki kéne bővíteni pár tantárggyal; KRESZ, elsősegélynyújtás, tűzvédelem és munkavédelem.


Egyetemről/főiskoláról sokat nem tudok mondani, mert egy évet jártam csak BME-re ahol a hozzáállás miatt nem maradtam meg (kell, hogy emberszámba vegyenek, ott nem teszik).

2013. márc. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 bumbi02 ***** válasza:

Nem igazán jó. De nem feltétlen azért amit a Kérdező írt.

Szerintem azért rossz az oktatási rendszer, mert mindenkit egyetem felé nyomnak, és ha egy érettségiző osztályban valaki azt mondja, hog yő nem megy egyetemre, akkor mindenki néz rá csúnyán, hogy miért nem? A szakmunkásképzőknek sajnos nincs sok értelme, mert 14 évesen az ember nem tudja hogy mit akar majd csinálni az életben. (én 14 évesen még jogász akartam lenni, és most szakács vagyok, elég nagy váltás) .


De van abban is igazság amit a kérdező írt, hogy kicsit felkészíthetnének az életre. Nem ilyenekre gondolok mint háztartás vezetése spórolás, hanem inkább olyanokra, mint jogi és gazdasági alapismeretek ( ha valaki 18-19 évesen elkezd dolgozni, kell tudnia az alapokat, milyen járulékot és miért fizet, mi a különbség netto és bruttó közt stb), illetve már középiskolában indokoltnak tartanám a KRESZ oktatást (max fél éves tantárgy). Mert az oké, hogy aki autót vezet, annak úgyis tanulni kell. De nem ártana hogyha a gyalogosok és biciklisek is ismernék a KRESZ-t, elég sok baleset abból származik hogy ők nem ismerik.



Az olyanokat hogy háztartás vezetése, spórolás.. mindenkinek magának kell megtanulnia.

2013. márc. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Érdekes. Amit az utolsó válaszoló írt az nálunk tökéletesen működik.

Tényleg van gazdasági ismeretek nevezetű tantárgyunk. Itt tanulunk a cégalapításról, adózásról, munkajogról, stb...


A másik, hogy a mi iskolánkban van szakmunkás és szakképző rész is. Anno még gimnázium is volt, de nem volt rá igény. Itt már annak örülnek a tanárok, hogy mindenkinek meglesz a 2-es érettségi. Én idén végzek, és az a kivétel vagyok akit a tanárok támogatnak, hogy nekem megéri az egyetem. Az osztályomban van még egy srác, aki felvételizik és ennyi. Pedig 24-en vagyunk.

2013. márc. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

de csak 12.-ben tanultok ilyet?

amúgy szk-ás vagy?

2013. márc. 19. 20:17
 15/20 anonim ***** válasza:

Mivel ez csak ún. tölteléktantárgy ezért csak utolsó évben tanuljuk ezeket szakközépben.

De előzőleg voltak olyan órák, amiket még technikumban sem kérdeznek.

2013. márc. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 bumbi02 ***** válasza:
Vannak olyan iskolák ahol van gazdasági alapismeret, de nálunk gimnáziumban társadalom és emberismeret volt, amit történelem és magyar órának tartottak meg, hogy készüljünk az érettségire...
2013. márc. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Etika nekünk is volt egy évig. Mi is inkább az érettségire készültünk.
2013. márc. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:

ezt a kérdést nem rég írtam ki, szerintem kapcsolódik a tiédhez:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magyar..

2013. ápr. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:

nekem ez a véleményem:

[link]

2013. máj. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Szerintem alapvetően az iskola feladata IS az életre nevelés, ráadásul tény, hogy a szülők nem mindig teszik meg, a diákok nem mindig fogékonyak. Én sajnos itthon nem vagyok/voltam fogékony, így egy harc lett volna engem megtanítani sütni, főzni, varrni. Ráadásul Ősöm türelme sem elég ehhez, amiért nem hibáztatom, ilyen. és kész.

Szóval lányoknak varrás, fiúknak barkácsolás, mindkét nemnek egészségvédelem, környezetvédelem, közgazdaságtan. De minden életszagúan, és tiniknek valóan. Sok ember azt tanulja egyetemen, hogy kell emberekkel bánni. Nosza, azok dolgozzák ki, hogyan lehetne ezeket oktatni!!


Miért nincs a sulik zömében tanulásmódszertan, vagy logikafejlesztő feladatok?



Másik... Eleinte - és fura, pont tiniként :D - úgy gondoltam, jól teszik, hogy mindennel megtömik a fejünket, mert alapműveltség.

Közben egyetemista lettem, reál szakon.

Gimi utolsó évében biosz faktom volt, "rendes" órarendben matek és biosz (utóbbi is azért, mert nálunk valamiért hála Istennek 4 évig volt biosz), ennyi reál tárgy, slussz. Viszont 5 magyar nyelv és irodalom, 4 töri...

Fizikából három évig borzalmas tanárunk volt, kémia két évig, és ha nem vetted komolyan, nulla tanulással, padban látványosan nyitott könyv mellett írt témazárókkal átmentél... Infó oktatása is nulla.

Szóval egy összetettebb reál szakon úgy indulnál elegendő tudással, hogy kb négy faktra jártál. :D

Az egyetemek vagy rohadt nehezek, mert a középsulis tananyagot alapnak veszik, és haladnak tovább; vagy leadják a színvonalat, és mindent tárgyból elölről kezdik a középsulis anyagot.


Ellenben irodalomból, töriből és nyelvtanból sokat tanultunk, és "nyomatták" ezt a két tantárgyat. Próbáltam négyes lenni belőlük, ezért sokat tanultam. Néha sikerült négyes lenni... Mostmár semmire sem emlékszem. Nem tudom, ki hogy van vele, de ha a fejemet meg akarják tömni mindennel, végül nem marad semmi.

Ha irodalomból, töriből csak az alapokat tanították volna, azt érdekesen előadva, és több teret adva annak, hogy mi gondolkozhassunk, akkor talán nem utáltam volna ennyire, és nem keverném Kosztolányit Karinthyval, Babitsot Adyval. Így sajnos keverem, és ennek nem örülök.


A reál... Aki humán pályára készül, annak ennyi reál is sok lehet. A reál érdekesebb, kevésbé számolós, kevésbé száraz oldalát kellene tálalni annak, aki humánra készül.



Szóval, ahogy így visszagondolok, katasztrófa a magyar rendszer.

2013. máj. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!