Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek jó Magyarországon...

Szerintetek jó Magyarországon az oktatási rendszer?

Figyelt kérdés

Ezt úgy értem hogy hogy kevesebb olyan dolgot tanítanának amit sose használsz vagy alkalmazol életed során.

szerintem kevesebb úgymond zagyvaságot kellene tanítani az iskolába és több olyan dolgot az élet területein tényleg használsz és alkalmazol.

pl.: háztartás vezetése, spórolás, egyéb...

nektek mi a vélemények?!

őszinte, értelmes válaszokat várok!



#iskola #élet #kell ez?
2013. márc. 17. 20:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
NEM jó. Nagyon elméletközpontú. Legalábbis a közép meg az általános iskola. Egyetemről még nem tudok nyilatkozni.
2013. márc. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

szerinted "életre felkészítő" óra kéne? szerintem igen!

Mert ha érettségizel akkor ez készítene fel az életre és tényleg elnyernél tényleges jelentését az érettségi hogy érett vagy az életre!

2013. márc. 17. 20:41
 3/20 anonim ***** válasza:
84%

Az életre felkészítés a szülők dolga.

Azt meg nem tudhatod hogy amit tanítanak mikor fogod használni. Én a mai napig használom azt a tudást amit magyarból vagy töriből belém nyomtak, pedig orvosira járok. Persze ott helyben időpazarlásnak tűnik, de nem haszontalan dolgokat tanítanak.

2013. márc. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
És a szülőket kifogja jól felkészíteni???!!!
2013. márc. 17. 21:31
 5/20 anonim ***** válasza:
Őket egyrészt az ő szüleik, másrészt ők már sok mindent láttak amit átadhatnak a gyerekeiknek.
2013. márc. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Tényleg nem kötekedésből kérdem, de te úgy gondolod, hogy az érettségi az életre készít(ene) fel?

Szerintem inkább azt kellene hogy jelentse, hogy tud normálisan felnőtt módjára viselkedni.

A többiben tényleg igazad van. Viszont változott az oktatási törvény is. Ezután aztán még jobb lesz.

2013. márc. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

nekünk a tanárok mondták hogy az életre készít fel, és akkor megkérdezte osztálytársam és ezeket mikor fogom használni életem során?!

A tanár csak nézett és azt mondta hogy lehet soha, de neki ezt kell megtanítani!

És akkor nem jobb lenne az iskolába tanároktól megtanulni az élethez való dolgokat és hogy tényleg megtanuljuk kötelezően érettségizni kellene belőle!

2013. márc. 18. 06:56
 8/20 anonim ***** válasza:

Hát- mondjuk az valamennyire jó,

h az "elemi" meg a középsulik egy része

még "ingyen" van

2013. márc. 18. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Nem olyan rossz
2013. márc. 18. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim válasza:
Egyetemre járok, és szerintem nagyon rossz. Túlságosan is elmélet központú, igazából ha nincs ismerősöd, aki által el tudsz helyezkedni gyakorlatra valahova, akkor 0 tapasztalattal mész neki a világnak, ami mérnökként igen rossz indulás. Több ismerősöm is van külföldi egyetemeken, ott sokkal gyakorlatiasabb a felsőfokú oktatás. A forráskivonásokkal pedig még mélyebbre ássák az amúgy is haldokló oktatást. (BME-Építőmérnöki karára járok,másod évesként)
2013. márc. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!