Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az 54-es (emelt szintű) OKJ-s...

Az 54-es (emelt szintű) OKJ-s nappali képzések felsőoktatásnak számítanak?

Figyelt kérdés

Igazából azért kérdezem, mert a diákhitel felsőoktatási jogviszonyt kér, és azt hallottam, hogy csak a középszintű OKJ nem számít ennek.


Hogy is megy ez a gyakorlatban?



2013. márc. 15. 19:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Egyik OKJ se felsőoktatás.
2013. márc. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ezt meg honnan szedted
2013. márc. 16. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az "OKJ" az egy tanfolyam
2013. márc. 16. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
AZ "OKJ" az felnőttképzés
2013. márc. 16. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A OKJ nem felnőttképzés. Nekem több OKJ-m is van és mindegyiket nappali diákként végeztem. Az más dolog, hogy felnőttként is el lehet végezni esti vagy hétvégi oktatás keretei között, de ettől ez még nem felnőttképzés.
2013. márc. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hát a kérdés onnan adódott, hogy eddig ugye voltak felsőfokú nappali képzések is OKJ-n, amik felsőoktatásnak számítottak, csak ugye idén megszűntek az OKJ-s képzőhelyeknél. (55-os kódúak)


Az 52? -es a sima középfokú képzés, amit oktatnak többségében OKJ-n. De mivel az Emelt valahol a kettő között van, ezért simán lehetne felsőoktatásnak is nézni. De akkor köszi, nem.


Amúgy hülyeség hogy felnöttoktatás, mert érettségi után két út van: OKJ illetve Diploma. Semmi más lehetőség.

2013. márc. 16. 10:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!