Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az orvosin a 6. év az milyen?...

Az orvosin a 6. év az milyen? Arra vagyok kíváncsi h zajlik, mennyire nehéz stb.

Figyelt kérdés
Egyébként első éves vagyok Debrecenben és csak azért teszek fel ilyen hülye kérdést, mert még nem sok mindent hallottam az utolsó évről.

2013. márc. 13. 21:45
 1/2 anonim ***** válasza:
Nehezen hiszem hogy nem ismersz hatodéveseket, vagy frissen végzetteket.
2013. márc. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
A fő klinikai tárgyakból van gyakorlat és vizsga. Választható sorrendben adott időtartamot kell eltölteni kórházakban (általában 4-8 hét). A következő osztályokon kell a gyakorlatot tölteni: belgyógyászat (ez a leghosszabb), gyerekgyógyászat, sebészet, neurológia, pszichiátria, intenzív. Mindenhol részt kell venni a betegfelvételben + az osztályos munkában (tőled függ, milyen szinten akarsz belefolyni, de majdnem mindent csinálhatsz már kb., amit az orvosok). Sebészeten emellett még műtétekre jársz asszisztálni. Aztán a ciklusok végén vannak a vizsgák (nincs elosztva az év szorgalmi és vizsgaidőszakokra).
2013. márc. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!