Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan zajlik a boncolás az...

Hogyan zajlik a boncolás az orvosin?

Figyelt kérdés

Orvos szeretnék lenni, de eléggé tartok a hulláktól, mondjuk úgy, hogy félek tőlük, amit remélem le fogok küzdeni valahogy, mire oda kerülök. (Még van két évem a középsuliban)


Az érdekelne, hogy amikor elkezdődnek ezek, úgymond ismerkednek az emberi testel és mondjuk először csak egy kezet térképeznek fel, és utána jön egy egész emberi test? És hogyan zajlik konkrétan a boncolás? Kinek milyen élménye van ezzel kapcsolatban? Hogy éltétek meg, amikor először találkoztatok egy hullával? És ez kb. hanyadik évben következik be?


Szóval légyszi írjaták le minden tapasztalatokat, ami csak eszetekbe jut... Köszönöm!


2009. júl. 31. 16:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem orvosis vagyok, csak újságíróként voltam kétszer boncoláson. Az irodában beszélgettünk az orvossal és mondta, hogyha van kedvem és bírom, megnézhetek egy boncolást. Mondtam, hogy nem tudom, hogy bírni fogom-e, de érdekelne. Döbbenetes élmény volt, ha lehet ilyet mondani, nagyon élveztem, annyira bámulatos volt látni, hogy milyen is az emberi test. Fura szag volt és próbáltam nem arra gondolni, hogy az ott egy halott ember, de semmi rémálom nem volt benne, inkább csak a csodálkozás és az érdekesség. Persze neked ez tanulás lesz, sokszor fogtok boncolásra menni, az elsők lehet, hogy nem lesznek olyan jó élmények, de biztos kibírod.
2009. júl. 31. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Körülbelül így: http://www.youtube.com/watch?v=VRAh3Qse-Us

A videó korhatáros, regisztrálnod kell, és 18 éven felülinek írni magadat. A harmadik boncolás után már megszokod, ne aggódj. Csak az első párat kell túlélni=)

2009. júl. 31. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

hát te legyél gyerekorvos. lehet specializálódni külön orvosi területekre.

Ha meg ki akarod próbálni, kezdetnek elég ha disznóvágáskor besegédkezel. Tapintsd meg a még meleg nyers húst, vágj bele egy húsba, szokd a szagokat. A boncolás lényege nagyjából megegyezik, csak sokan attól rettegnek el, hogy akit vagdalnak az egy olyan ember volt mint te s lehetnél éppen te is ott. Szal nem szabad ilyenre gondolni.

http://www.youtube.com/watch?v=CFXfFNJLl3o ez brutálisabb az előző videónál. De ne félj mert nem ilyen lesz...ilyen csak az oroszoknál van.

2009. aug. 2. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nőgyógyász akarok lenni, de úgy tudom bármilyen orvos akarok lenni -akár gyerekorvos-, boncolnia mindenkinek kell, ez alól nem lehet kibújni az orvosin...


Az utolsó vidót már láttam korábban, elég kemény. :S


Én is attól félek, hogy az egy ugyanolyan EMBER mint én. Disznóvágáson voltam már, ott nem ijeszt meg hogy ott vannak a belsőzservei vagy éppen most nyitják fel a hasát... csak az ember esetében félek, hogy milyen szagokkal találkozok stb. Meg pl. ha egy vizihullát kell majd boncolni azért az elég rémisztő lehet. :S


Meg valahogy félek az emberi hullától. Nem tudom miért... Halott állatokat többször láttam már, több halott cicámhoz is hozzáértem már, azoktól nem féltem, de az emberektől igen....

2009. aug. 2. 14:40
 5/10 anonim ***** válasza:
89%

Hát figyelj, ez felfogás kérdése. Én is az orvosira akarok menni, nem undorodom és semmilyen szörnyű érzést nem vált ki belőlem egy halott. Amikor boncolod, akkor az egy munka, egy eljárás. Nyilván nem az a legszebb része ennek a hivatásnak, de szükséges, hogy tanulj belőle és hogy ennek segítségével majd segíthess az élőkön. Meg kell adni a kellő tiszteletet minden halottnak, de nem kell belőle komoly életfilozófiai kérdést csinálni. Az ember, aki holtan fekszik, már nem olyan ember, mint te. Azok, akik vagyunk, eltűnnek a testből mihelyst az meghal. Ha félsz a hulláktól, nem hiszem, hogy ez a neked való hivatás, mit fogsz csinálni, amikor fekélyes, gennyes betegeket kell kezelni? De persze leküzdheted. Nincs semmi félelmetes egy hullában. Az már csak hús, hogy költőibb legyek "porhüvely" :D

Az, ami emberré tesz minket nem vágható fel és nem trancsírozható szét.

2009. aug. 3. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%
A vizihulláktól pár évig nem kell tartanod. Anatómiai boncoláson elsö és második évben tartósitott ,tulajdonképp kiszáradt hullák vannak, késöbb, harmadikban kórbonctanon pedig egész friss, a korházbol szállitottakat boncoltunk. Törvényszéki eseteket, mint pl fejlövéses halál, akasztott , vizihulla csak ötödikben láttunk már, és lényegesen kevesebb gyakorlat volt belöle. De akkora már az embernek nem tünik olyan szörnyünek.
2009. aug. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Egy emberi hullának a szaga szerintem ugyanolyan, mint egy disznó hulláé.
2009. aug. 8. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

"Ezt a videót eltávolítottuk, mert megsértette a YouTube sokkoló vagy undort keltő tartalommal kapcsolatos irányelvét.

Sajnáljuk."


nagyon helyes,hogy törölték!!!!!!!! :-D

2012. aug. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én még gimnáziumban voltam boncoláson. Kémia-biológia tagozatra jártam és az utolsó évben az egyik biosz gyakorlat keretében elvittek bennünket a helyi megyei kórház proszektúrájára. Előtte voltunk más érdekes helyeken is, szülészeten pl. Aztán végül is én nem orvosira mentem, hanem vegyész lettem, de utólag belegondolva jó volt látni mert tényleg érdekes volt. Azóta se láttam ilyet és lehet nem is fogok.


Hullát én akkor láttam először élőben testközelről. Az volt érdekes, hogy olyan volt számomra mint egy műanyag bábu, ahogy ott feküdt a tepsin. Meghökkentő volt, ugyanakkor nem tudatosult bennem , hogy az valamikor egy élő ember volt.


A delikvens egyébként egy 50 év körüli elég ápolatlan és elhízott, alkoholista és erősen cigifüggő nő volt. A hulla nem volt túl friss, két hetes. Voltak elég érdekes szagok. Aki nem bírta, természetese bármikor kimehetett.


A boncolást egy boncorvos végezte. Elég érdekes fickó volt. Nem szólt semmit csak lassan de határozottan végezte a dolgát. Egy másik nő volt aki kommentálta hogy mit csinál a boncoló és magyarázta az érdekes dolgokat.


Kézre meg ilyenekre nem volt idő, inkább a belső szervekre koncentráltunk. Így is több mint egy óra volt.


A hulla már a boncasztalon volt letakarva. Arra tisztán emlékszem, hogy a lába valamiért kilógott a lepedő alól. Kitakarták. Először egy motoros fűrészelő szerszámmal levágták körbe a koponya felső részét. Azt levették mint valami búrát. Kiemelték az agyat. Egy tálcán kb egy centis szeletekre vágták és körbeadták, meg lehetett nézni. Aztán az üres koponyába is belenézhettünk. Megmutatták a szemideget ahogy az agyhoz kapcsolódott.


Ezután hosszában fölvágták a hasat. Emlékszem ahogy ropogtak a bordák. Nem túl kíméletesen nyitották fel. De hát ez már akkor úgysem számít. Az is érdekes volt, hogy í hason lévő zsír nem fehér, mint amire elsőként asszociálnék a sertészsír alapján hanem sárgás színű volt.

Kivették a tüdőt. Azt is fölszeletelték. Megmutatták a dohányzás okozta korom és kátrány lerakódásokat. Emlékszem a tüdőben az lepett meg hogy az nem valami zacskószerű dolog, hanem egy tömör húsos szerv.

Hasonlóan megmutatták a májat, veséket, még a petefészket is.

A hasüreg kipakolás közben iszonyú bűz volt. Mondták is hogy általában nem szokott ilyen durva lenni, csak sajnos nem túl friss már a hulla és elkezdett rothadni. Ezt is kihangsúlyozták, hogy a test nem rohad, hanem rothad.


Aztán nagyjából le is telt az idő. Mikor jöttünk el, akkor kezdték a kipakolt szerveket visszadobálni a hasüregbe. Ebben az volt fura, hogy semmit sem oda raktak vissza ahonnan kivették, hanem tényleg csak visszatöltöttek mindent. Például az agyat is a hasüregbe dobták. Persze belegondolva lényegtelen már úgyis hogy hova teszik.


Inkább én is azt mondom, hogy bámulatos volt ez az egész. Utána persze még egy darabig egész sokszor eszembe jutott. Kicsit nyomasztó is volt, de nem voltak rémálmaim vagy ilyesmi. Ma már egyáltalán nem zavarna ha egy ilyet végig kéne néznem.


Gondolom egyetemen is hasonlóan megy ez.

2013. jún. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Bocsánat, hogy így több, mint egy évtized után írok ide, de muszáj hozzászólnom:


"Az, ami emberré tesz minket nem vágható fel és nem trancsírozható szét."


De igen, ez pedig az emberi agy lesz.

2020. febr. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!