Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Molekuláris bionikát PPKE-n...

Molekuláris bionikát PPKE-n megéri? Jól el lehet vele helyezkedni? Milyen munkakörben lehet vele elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
Kösz a segítséget. :)

2013. febr. 24. 16:48
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Na velem 100% ez van :D, növénytant, ökológiát utálom, és minden amihez köze van az emberhez azt meg szeretek, mivel a Transzhumanizmus az ami érdekel mindenféle formában.
2013. márc. 1. 20:23
 12/14 anonim ***** válasza:
Amúgy volt 10 éve ez a szak, csak akkor még hivatalosan műszaki informatikának nevezték, de ugyan az volt a tananyag, mint most a bionika. Akkor még a suli sem a nyóckerben volt, hanem a Váci utcában, abban az épületben, ahol egykor az ELTE volt, most meg a piarista gimi. Vicces, amikor az emberek azt hiszik, hogy a dolgok nem létezhettek azelőtt is, hogy ők hallottak róla.
2013. márc. 3. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Nya, ejnye, ejnye, akkor mégiscsak kiderült, hogy nem ide jártál. Csak gondoltam, gyanús ez a 10 év... :D

Hogy ha ide jártál volna, tudnád, hogy a bionikának nem voltak magyar előzményei; abszolút külföldi és azon belül és inkább amerikai kezdeményezésről van szó. Európában sincs máshol ilyen tantervű szak, csakis Angliában. (A bionika múltját, jelenét és belátható jövőjét jó néhányszor végighallgattuk már A Professzor Úr előadásában. Példának okáért a múlt héten is... Kulcs: a jövőt tanuljuk.)

Különösen a számítástechnika területén elég nagy gondatlanság lenne kijelenteni: '10 éve is ugyanezt tanultuk', nem gondolod? Persze az alapok hasonlóak, de már merőben más dolgokról van itt szó.

Ami a hasonlítgatást illeti, persze vannak hasonló tantervű szakok (hiszen a bionika lényege pont az, hogy kapcsolatot teremt sok tudományág között), példának okáért a közvetlenül mellettünk futó mérnök informatika, de ebből a logikából kiindulva mondhatnánk, hogy azt tanuljuk, amit a programtervezői informatikán, biomérnökin, vegyészmérnökin, kémián, mechatronikai mérnökin, gyógyszerészetin vagy akár az orvosin tanulnak... Ez azért elég erős kijelentés lenne.

Azt is hozzá kell tenni, hogy a tanterv is folyamatosan változik: már a mostani elsőévesek sem teljesen azt tanulják, mint korábban. Azon kívül olyan dolgokról is tanulunk, amit egészen a közelmúltban, mint pl. tavaly publikáltak. (A bionikán a kulcsszó mindig az 'új', a 'jövő', a minél forradalmibb és korszerűbb technikák, amik hát, percről percre változnak.)

Egyszóval nem hinném, hogy bárhol máshol, pláne 10 éve ilyesmit tanulhatott volna az ember.

2013. márc. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Ja igen és ha már itt tartunk begépelem ide, amit a 2011-es felvételi tájoló ír a bionikáról, ugyanis a felvin valamiért nem akarják kitölteni ezt a részt a szakleírásoknál, holott ez a szöveg már évek óta meg van írva. Talán ez segíthet azoknak, akik ott keresték és nem találták ezt a leírást és a kérdésedre is választ ad.(Régebbi írásról lévén szó, lehetnek benne elavult információk is.)


"Egy új tudományág, ezzel összefüggésben pedig egy új iparág kibontakozásának nyomán született meg a molekuláris bionika képzés. A molekuláris bionika a biotechnológia és az elektrotechnika-számítástechnika-informatika találkozási pontján alakult ki. Ezen a területen olyan, korábban csak elvi szinten létező fejlesztések váltak lehetővé, mint a gén-chipek, a testbe ültetett gyógyszeradagolók vagy a chipes vérképző laboratórium.

A képzés során a hallgatók biológiai, elektronikai és informatikai ismeretekkel is találkoznak. Természetesen nem minden esetben jól elkülöníthető tárgyakról van szó, a kínálatban csak ezen a szakon szereplő kurzusokkal is találkozhatnak a hallgatók. A teljesség igénye nélkül néhány tárgy a szakmai törzsanyagból: elektronikai ismeretek, biofizikai ismeretek, molekuláris biológiai ismeretek, idegtudományi ismeretek, az információtechnológia fizikája, genetikai ismeretek, bioinformatikai ismeretek. Kötelező szakmai gyakorlat nincs, ugyanakkor a képzés során lehetőséget kell biztosítani egy-egy szűkebb szakterület gyakorlati vonatkozásainak megismerésére, például önálló laboratóriumi tárgyak keretein belül.

Az elsőként tavaly meghírdetett szakra vonatkozóan még nincsenek munkaerő-piaci tapasztalatok, viszont a várakozások kifejezetten pozitívak. Az orvosi biotechnológia, a bioprotézis-ipar, a bioképelkotás, a nanotechnológia területén kialakuló új eljárások alkalmazása vélhetően nagyrészt megteremti majd a végzett szakemberek megfelelő elhelyezkedési lehetőségeit. Ezen túl az alkalmazhatóság kapcsán olyan területek is szóba jöhetnek, mint a környezet- és közegészségvédelem, ipari és természeti katasztrófavédelem, személyre szóló orvosi és gyógyszertechnológiák.

Fiatal és gyorsan fejlődő tudományág lévén, a molekuláris bionika területén is elsősorban angol nyelven érhetők el a friss kutatási eredmények, így a bionikus szakemberek számára is - mind a tanulmányok, mind a további szakmai fejlődés érdekében - fontos a biztos indegennyelv-ismeret."


Ezt az utolsó állítást megerősítem. Sokszor nemhogy magyarul, de még angolul is alig találok valamit, annyira új és speciális dolgokról van szó...

2013. márc. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!