Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyi államilag támogatott...

Mennyi államilag támogatott félévem maradt, ha elvégeztem egy 4 féléves képzést?

Figyelt kérdés

2004-ben a KJF-en elvégeztem egy intézményi kommunikátor szakot államilag finanszírozottként. Ezt 2006-ra el is végeztem, vagyis a 4 félév így ment el.

Számtalan helyen olvastam, hogy a többség nem igazán érti, hogy milyen esetekben jár a 12 államilag támogatott félév, így vagyok ezzel én is, mivel találtam egy mondatot egy 2007-es kormányrendeletben, amit lehet, hogy rosszul értelmezek. Így hangzik:

"(2) A felsőoktatási törvény 55. §-ának (2) és (4) bekezdése szerint minősül államilag támogatott képzésben részt vevőnek a 2006/2007-es tanévtől hallgatói jogviszonyt létesített személy."


Tehát az én értelmezésem szerint, ha én idén hallgatói jogviszonyt létesítek, vagyis felvételt nyerek, akkor abban az esetben nekem ugyanúgy jár a 12 félév, mivel a KJF-en a szakomat még ezen kormányrendelet előtt végeztem el vagy már csak nyolccal gazdálkodhatok?



2013. febr. 12. 14:18
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!