Pontosan hogyan működik a fakultációs rendszer?
Csak az utolsó két évben lehet felvenni tantárgyakat? Pontosan hányat lehet? Kötelező egyáltalán? Csak olyan tantárgyakat lehet felvenni, amit akkor már nem tanul az illető, pl. kémia? Maga a foglalkozás olyasmi, mint egy választott tantárgy, tehát rendes tanóra, vagy inkább szakkör-szerű? Ha valaki felvesz egy tantárgyat faktnak, akkor abból kötelező érettségiznie?
Bocsi a sok kérdésért, csak 8. osztályosként szeretnék tisztán látni a témával kapcsolatban. :)
Ha nálunk, bár ez szerintem változhat iskolánként:
Igazából nem kötelező, 2-t ajánlott, de lényegiben bármennyi lehet, de általában kedd és csütörtök első 2 órájában van fakt és csak néhány tárgyból délután (általában infó meg nyelvek), így nehéz sokkal többet felvenni, mert ütköznének.
Nem kötelező tudtommal.
Bármilyen tantárgyot fel lehet venni, amit az iskola megrendez (ezt gátolhatja esetleg a tanár, és gyakrabban, hogy nem jelentkeznek elegen). ALapvetően a fakultáció az emelt érettségire készít fel.
Rendes tanóra, bár tanártól függően lehet szakkörszerűbb is.
Nem kell érettségizni, de nyilván a legtöbben azért veszik fel, mert ebből szeretnének érettségizni. (De egyáltalán nem muszáj)
Fakt-ra az szokott menni, aki azon a szakon
(vagy tárgyból) szeretne majd felvételizni (legalábbis nálunk az volt) Aki pl., az orvosira akart menni, az elment fizika meg kémia fakt-ra
Nálunk aki pl. tanítóképzőbe készült,
az magyar meg töri fakt-ra ment
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!