Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi történik, ha egyetemen egy...

Mi történik, ha egyetemen egy olyan tárgyból bukik az ember, amire épül egy másik tárgy?

Figyelt kérdés

Ilyenkor az egész félévet bukja az illető, vagy csak azt a tárgyat, amit aztán jövőre fölvehet újra? (Persze kreditbírság fejében.)


Nem tervezek bukni, de a következményekkel szeretnék tisztában lenni.


2013. jan. 25. 21:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor nem tudod felvenni a ráépülő tárgyat.

Ez elég nagy szívás tud lenni, mert ha 1. félévben nem sikerül egy tárgy amire van ráépülő a 2. félévben, akkor nem tudod felvenni, és ha 3. félévben van olyan tárgy aminek előfeltétele a 2. akkor azt se tudod felvenni. És nem biztos, hogy indítanak keresztfélévbe kurzust/vizsgát. Így amire te teljesíted az 1. kurzust, addig a többiek végeztek már a 3.-al is.

Szóval nagyon nagy bonyodalom lehet belőle.

2013. jan. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Na, ez érdekes. Különben ahogyan elnézem, nem is vagyok biztos abban, hogy a két tárgy egymásra épül. A nevük megegyezik (persze a végén I. és II. áll), de a másodikhoz nincs odaírva, hogy előfeltétele volna az első, és még más is tanítja (bár nem tudom, ez számít-e).


De ezek szerint akkor tulajdonképpen az egész félév (sőt, egész év?) elúszik, ha ez nem jön össze? Mert az valóban nem hangzik jól, viszont ahogyan hallottam, a csoport igen jelentős része megbukott egyelőre és ismétlő vizsgát kell tennie.

2013. jan. 25. 21:37
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem bukod az egész féléved, mert a többi tantárgyad ami sikerül az nem vész el. Csak ha többszörös a ráépülés, akkor félő, hogy csúszni fogsz 1-2 félévet a végén. De ez sem biztos, mert lehet, hogy keresztfélévben be tudod hozni a lemaradásod.

Általában az I.-es és a II.-es jelzések arra utalnak, hogy ráépülős. Nálunk az etr-be nem mindenhol jelzi az előfeltételeket egy bizonyos tárgyból. Ennek azért nézz jobban utána. (hogy ki tartja az lényegtelen)

2013. jan. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Szerintem is ráépülős, azért is csodálkoztam, hogy nem írja.

Még egy utolsó kérdés: csúszásnál csak a nem teljesített kreditekért kell fizetni államin, vagy az egész félévet vissza kell fizetni? Mert én olyat hallottam, hogy akkor azt a teljes száz akárhány ezret vissza kell adni valamiért, amitől azért kicsit kikerekedett a szemem.

2013. jan. 25. 21:48
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán értem mire gondolsz.

Ha aláírtad a hallgatói szerződést, akkor a képzési idő másfélszerese alatt kell végezned. Szóval 6 félév esetén 9 féléved van végezni.

2013. jan. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én sem értem ezt a feltételezést, azért kérdeztem rá, mert nekem ez sántított. Azt hiszem, most már tisztában vagyok mindennel, köszönöm szépen a felvilágosítást mindennel kapcsolatban!
2013. jan. 25. 22:08
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Már biztos nálatok is van tárgyfelvétel, ha feltudod venni akkor nem épül rá, ha nem akkor igen.
2013. jan. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Az még odébb van (Debrecen), gyanítom, a fűtési szünet miatt.
2013. jan. 25. 23:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!