Mondanátok pár szót az egyetemekről/főiskolákról?
Van házi, de nem minden tantárgynál (nálam speciel ebben a félévben csak 1 tantárgyból volt). De ezt nem egyik napról a másikra kell írni, hanem egyik hétről a másikra. Nálunk emailben kellett küldeni.
Számonkérés teljesen változó. Volt olyan tantárgy amiből minden órán írtunk, van olyan, hogy 2 ZH-t írtunk interneten keresztül (ilyen "tippelős"), van olyan, hogy két hetente írunk stb stb. Némelyik könnyebb, ilyen 5-10 perces, de van olyan is ami 3 órás (és nem lehet közben enni/inni/wc-re menni). Szóval ez tényleg egyetemem, szak és tanárfüggő.
Hogy hány órás egy nap? hát erre így nem lehet válaszolni. mi állítjuk össze az órarendet (előadásnak általában 1 időpontja van, a gyakorlati időpontokat lehet variálni). Van olyan, hogy reggel 8-tól este 8-ig folyamatosan 1 órás megszakítással, de van olyan is, hogy 1 nap össz vissz van egy 45 perces gyakorlatom. Ez is nagyon változó dolog. Nekem általában pénteken nincs órám, de van olyan szak, ahol péntek este 8-ig van gyakorlat.
Van persze nyáriszünet. Téliszünet is (szénszünet). Őszi nálunk most nem volt, tavaszi lesz.
Egy féléven belül van egy szorgalmi időszak (amikor előadásokra és órákra jársz, ez olyan kb. 3 hónap) illetve a vizsgaidőszak, amikor vizsgázol (ez kb. 2 hónap).
Szünetek nem mindenhol vannak. Mármint: nyáron persze mindenhol meg télen is a vizsgaidőszak után. De tavaszi / őszi nálunk spec. nincs.
Házik változóak, de vannak, számonkérés szintén. Nálun a legjellemzőbb az egy félévben 2 zh.
Hogy egy nap hány órából áll, az megint változó, főleg, ha csúszol.
ja meg nálunk az órákat se veheted fel oda ahova akarod.
Mármint úgy van hogy felveszed a tárgyat és előre megvan szabva hol lesz az óra...kivétel a egyéni tanrendesek
Úgy vettem észre, egészségtudományi karokon, bölcsészkarokon és társadalomtudományi karokon általában kevés évközi zh van, ellenben vizsgaidőszakban nem tudnak magukról. 9-12 vizsgájuk van, úgy, hogy még nem volt 1 zh-juk se adott tárgyból, nem tudják, mire számítsanak, hogyan osszák be az idejüket. Őszintén elismerésem nekik!
Műszakin meg mintha inkább az évközi jegyek dominálnának. Nálunk (OE) mindenképp, de a BME-ről is hallottam már ilyet bizonyos szakokról. Ekkor minden tárgyból írsz 1-2 vagy több zh-t év közben. A második zh-ra már tudod, mire számíts, a tanár mit kér számon, mi a mániája, mennyire kell tudnod, stb. Elvileg így könnyebb, mert az anyag feléből írsz csak, és jobban elolszik. Ellenben volt heti 2-4 zh-nk két hónapon keresztül, és úgy kellett tanulnunk, hogy közben suli volt. Nekünk csak 4-5 vizsgánk van. Ja, és ha nem sikerül az adott tárgy két évközi zh-ján átmenned, akkor a pótzh vizsgaidőszak előtt közvetlenül már az egész félévet öleli fel.
Arra ne számíts, hogy egy nap nem kell bemenned! Nem feltétlen lesz így.
De ez van, a nappali tagozat már csak ilyen.
Napi 2-3, esetleg 4 másfél órás óra van. Bizonyos tárgyakból hetente egy, másokból kéthetente egy. Igazából nagyon keveslem az óraszámot, mert a "megértős" tárgyak tananyagának legalább felét otthon kellett megértenem, mert előadáson csak ledarálták, gyakorlaton oldottak rá két feladatot aztán következő anyag és ennyi...Inkább rohadnék bent többet, akár 8-tól 4-ig minden nap, csak ne rohannának ennyire az anyaggal. És ez még csak nem is a BME... :(
Viszont teljesíthetetlennek nem az. Így jöttem ide, hogy ha a BME-re mentem volna, biztos csúszás, esetleg kibukok, itt az OE-n nem bukok ki, de itt is csúszni fogok. Közben nem feltétlen. Be lehet osztani a tanulást, nem kell utolsó délutánra hagyni. Annyit kell tanulni, amennyit a képességeid igényelnek, időben elkezdve. És nem szabad semmire se ráparázni, nem szabad hótparásan tanulni, mert akkor semmi se fog benned megmaradni.
És ha a sok évközi zh-s változatra jársz, azt tudom tanácsolni, már csak azért is próbálj meg elsőre átmenni, mert nem kellemes 7-8 pótzh-t írni a szorgalmi időszak utolsó másfél hetében!!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!