Milyen nehéz az egyetemen az építészmérnöki? Közületek van olyan, aki odajárt v jár? Ha igen, akkor részletesen beszámolnátok róla, h milyen?
Szia! BME-ről tudok nyilatkozni. Rettenetesen sokat kell rajzolni, szinte minden tárgyat vagy rajzban vagy számolásban kérnek számon. Folyamatosan határidők vannak, és nincs mese, ha rajzolni kell egész éjjel, akkor rajzolni kell... Az épületszerkezettan elég nehéz, de nagyon hasznos tárgy, ez végigkísér egész egyetem alatt. Az építészettörténetet is rajzos formában tanítják, és nagyon szép tud lenni, de számomra elég nehéz is. Ábrázoló geometriával fejlesztik a térlátásodat, szerintem az jó tárgy, de sokan azon véreznek el elsőben. Vannak tervezési tárgyak, minden félévben más. Először kisebb kompozíciókat kell csinálni különböző szempontokból (térkompozíció), második félévben már apróbb funkciókra, adott környezetbe terveztek installációkat, kisebb építményeket. Harmadik félévben lakóépülettervezés, a későbbiekben középületek, ipari épületek tervezése is van. Minden tervet igényes dokumentációval kell beadni. Műszaki tárgyakat olyan felépítésben tanítanak, hogy először van egy átfogó tárgy, majd lesz statika, szilárdságtan 1,2, majd megtanuljátok különböző anyagok, szerkezetek jellemzőit. Mindez addig fog fajulni, hogy azt mondják később, hogy tervezz egy csarnokot, akkor tudsz hozzá anyagot és szerkezetet választani.
Körülbelül ennyi. :) Nálunk az évfolyam nagyon jó, segítjük egymást, hiszen valamilyen szinten egymásra vagyunk utalva. Akinek van egy jó jegyzete, néhány mintarajta, az nem sajnálja a többiektől, bedobja a közösbe, majd úgyis megtérül.
Akkor válaszd ezt a pályát, ha biztos vagy benne, hogy kibírod a hónapokig rajzolást, és bírod a kritikát.
én Yblös vagyok, ott dettó ugyanez a helyzet, pedig azt hittem mikor jelentkeztem jóval könnyebb lesz mint a BME (onnan jöttem át mert nem szerettem). hát nagyot tévedtemcsak az alkalmassági könnyebb. de én ezt a sulit nagyon szeretem legalább.
meg kell tanulnod beosztani az idődet, akkor nem kell éjszakáznod. egyszerre kell kreativnak és precíznek lenni szoval egyáltalán nem könnyű. keménynek kell lennek hogy kibird:D de aki megszereti az imádja és teljesen megőrül érte.
első féléves tárgyak itt amúgy
mechanika: NAGYON sokat kell gyakorolni, úgy menni fog-általában:D
ábrázoló geometria: szerkesztések, rengeteg vonal, térlátásturbózás,én nem szeretem
matek: analízis- lényegében emelt matekérettségi anyaga egy kis plusszal
épületszerkezetek: nehéz...mitől nem dől össze a ház, hogyan kell megkomponálni a dolgokat:D benne van a nevében mit takar amugy hozzá kell tenni elég száraz az anyag egy rossz tanárral halál
épülettervezés: ebből makettozunk , házakat alakítunk át, nagyon lehet szeretni
építészeti ábrázolás: alapokra tanít meg érdekes feladatokkal, ez is szerethető
szabadkézi rajz: gondolom ez nem igényel magyarázatot
na leirtam a tárgyakat mert engem anno tök érdekelt hogy mit is fogok majd tanulni
aki nem ide való nagyon hamar kiesik... ja és nagy előny ha szakközepes voltál!
remélem segitettem:)
hogy nincs szabadidő?
5 év allat csak más épitész-tanúlokal fogok barátkozni?
na pont ezért jöttem át a BME-ről, a személytelenség és az alázás miatt! Yblön kevés hallgató van így emberszámba vesznek, tudják a neved...nekem ez fontos.
Jól teszed, ha építészekkel barátkozol:D ők megértik mért nincs időd
Nyugi, egy idő után rájön az ember, hogy ha egy héten 24 órában rajzolsz a hét minden napján, akkor sem végzel időre. Ha meg nem tudod amúgy sem befejezni, akkor miért pont a szociális kapcsolataidon spóroljál... Én edzésre járok, kutatok, barátaim vannak, kapcsolatom van, önszorgalomból mást is tanulok mellette. És a sulival is aránylag jól állok. Meg lehet csinálni, csak tudni kell pont megfelelően lazán venni.
Egy harmadéves.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!