Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért magasabb a felsőoktatásb...

Miért magasabb a felsőoktatásban a nők aránya? A pasik nem akarnak tanulni?

Figyelt kérdés
Szinte már az összes szakon női többség van... (Kivéve talán műszaki terület, de már ott is sok a nő.)
2009. aug. 29. 09:29
 1/6 anonim ***** válasza:
66%

Alapban több a nő ma magyarországon,mint a pasi. A pasik nagyobb része jár szakközépbe v szakmunkásképzőbe, és már hamarabb akar melózni, hogy megvehesse magának az "álmait"...


ahová én járok, ott kb 70-30 az arány a csajok javára... lesz miből válogatni :P


18F

2009. aug. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
48%
Igaz, h Magyarországon több nő van, de ez inkább az idősebb (50 feletti) korosztály miatt van. 18-24 éveseknél szerintem minimális a különbség, 1-2% legfeljebb. Más oka lehet. Amit az első válaszoló írt 2. ötletnek, elgondolkodtató..
2009. aug. 29. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Pécsen másodéves fizikások között egyedül vagyok lány, bölcsész szakokon is több a lány, sőt még matekon is. Nem tudom.
2009. aug. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A fiúknak talán jobb lehetőségük van rögtön egy szaksuli után munkát találni,pl. fizikai munkáknál, kőművesnek nem kell diploma,mégis jól kereshet. Ezt a fizikai munkát egy lány nem tudja elvégezni általában,nem könnyű
2009. aug. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
35%

" és már hamarabb akar melózni, hogy megvehesse magának az "álmait".."


Okostojás valakinek azért kell dolgozni, hogy eltartsa magát, nem mindenki segge alá tesznek mindent.

2009. aug. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Gondolom nem arra gondolt..
2009. szept. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!