Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek így bekerülhetek...

Szerintetek így bekerülhetek jövőre a BME Villamosmérnöki karára?

Figyelt kérdés

Múlt megcsináltam az emelt infót és az emelt angolt előrehozott érettségin.

Még maradt a töri, magyar, és a matek érettségi, de én ezek közül már csak a matekot akarom emelten csinálni.

Az infó emeltem 97% az angolom 91% lett.

A matek próbaérettségim 92 %-os lett.

Kiszámoltam a felvi.hu-n, hogy kb. mennyi pontom lenne, 477 pontot kaptam.

Szerintetek jövőre ennyi elég lesz vagy még csináljak valamiből emeltet, esetleg emelt angol nyelvvizsga?



2012. dec. 11. 19:56
 1/6 A kérdező kommentje:
*évben
2012. dec. 11. 19:58
 2/6 anonim ***** válasza:

Mivel az angolt nem számítják be, felesleges volt ideírnod. Emelt angol nyelvvizsga nincs, csak felsőfokú.

Idén 390 volt a ponthatár. Az simán megvan. Nem bekerülni nehéz, hanem bentmaradni.

2012. dec. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Villamosmérnökire ezek a követelmények:


matematika és biológia v. fizika v. informatika v. kémia v. szakmai előkészítő tárgy


A pontok elegek lesznek, mert olyan 370 körül szokott lenni. Habár csökkentik a műszaki helyek számát kb. 2000-el, szerintem nem fog 400 fölé menni a ponthatár.

2012. dec. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Elnézést a félreírásért.

Már 9.-től ide szeretnék jelentkezni, viszont a mostani felsőoktatási változások teljesen felborítottak bennem mindent és teljesen pánikba estem.

2012. dec. 11. 20:12
 5/6 anonim ***** válasza:
A változások érinteni fognak ettől függetlenül.
2012. dec. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
477 szerintem bőven elég lesz , nem a műszaki szakokon csökkentik drasztikusan a helyek számát , hanem pl. bölcsész szakokon , gazdász szakokon stb. szerintem (és remélem is) hogy az ideinél nem lesz sokkal magasabb a ponthatár nekem 396 pontom lesz , majd meglátjuk mire elég , reméljük a legjobbakat !
2012. dec. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!