Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Segítséget kérek, én már nem...

Segítséget kérek, én már nem értek semmit. Ha befejezem az egyetemet, ki kell fizetnem? Újrafelvételi? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Idén szeptemberben elkezdtem egy egyemet államilag finanszírozott karon, viszont be szeretném fejezni. Ezek szerint, a fél éves képzési díj felét be kell fizetnem?

És ha be kell fizetnem, ezt milyen módon kell majd? Csekket fog küldeni nekem az állam?


A másik dolog, amiben segítséget szeretnék kérni, az, hogy júniusban szeretnék újra felvételizni. Ezt ugyanúgy kell megtennem, mint tavaly?

A Szegedi Tudományegyetem földrajz alapszakra szeretnék jelentkezni. Ide kell emelt szintű érettségit tennem? Valamint milyen felvételi tantárgyak közül lehet választani (érettségit duplázni)? Mert, ha nincs megfelelő tárgyam, akkor buktam, és nem tudok felvételizni, és talán marad az OKJ.


2012. nov. 21. 20:10
 1/6 anonim válasza:
Mért kellene, kifizetned ? Azt kizárólag akkor kell, hogy elhagyod az országot . Ezt gondold át még egyszer legalább, hogy biztosan át akarsz-e oda menni .
2012. nov. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Azért, mert van egy új törvény, hogy ha nem szerzel diplomát, akkor a képzési díj felét ki kell fizetned !! Ettől az évtől vezették be...

Igen, biztosan..nem érzem itt jól magam.

2012. nov. 21. 20:26
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen, az eddigi tanulmányaid költségét ki kell fizetned. Nem hiszem, hogy egy ilyen nagy összegről csekket küldene az állam, gondolom, inkább banki átutalással lesz majd megoldható.


Földrajz szakra szerintem az "alap" érettségik mellé csak a földrajzot várják el. Azzal pedig gondolom azért rendelkezel, ha ilyen irányba szeretnél menni.


Egyébként én is hasonló cipőben járok, nem érzem jól magam az egyetemen, és most már gyorsan döntenem kellene, hogy mi legyen, mert nem szeretném a dupláját fizetni a "tanulópénznek".

2012. nov. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen én is így vagyok vele, egyébként igen földrajz érettségivel rendelkezem.

Az egészet ki kell fizetni? Én úgy tudtam, hogy csak a felét... na mindegy, meg érdeklődöm majd.

Te egyébként hová jársz?

2012. nov. 21. 20:40
 5/6 anonim ***** válasza:
csak a felét kell kifizetned (ez a szerződésben is benne van)
2012. nov. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Alapkepzesen,felev utan gondolod meg magad meg nem kell fizetni
2015. dec. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!