Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 2013 szeptemberétől hogyan...

2013 szeptemberétől hogyan tanulhatok tovább az alábbi helyzetben?

Figyelt kérdés

Jelenleg négyéves angol nyelv és irodalom szakos tanári diplomával rendelkezem.

Szeretném megszerezni az angoltanárit egyetemi szinten.


Most akkor nekem kell még mellé minorra is jelentkeznem?

Vagy most hogyan tovább?


Továbbá honnan tudhatom meg, hogy mik a felvételi követelmények/témák angolból? Gondolom, nemcsak beesnek oda a felvételizők, aztán majd hasra ütéssel beszélgetnek a felvételiztető tanárokkal...


2012. nov. 17. 20:08
 1/7 anonim ***** válasza:

A felvételi módjáról az intézmény ad felvilágosítást, mivel nem egységes. Neked kiegészítőképzés kell. Sokat változtt a rendszer, de a tanári kiegészítő képzések valamilyen formában hosszú évek óta megvannak. (jelenleg T/D jelzés van az ilyen szakok mellett)

Még várni kell a szeptemberben induló képzések elolvasásához, mivel nincsenek ezek még véglegesítve.

2012. nov. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


Azt lehet-e tudni (még ha nem is véglegesített), hogy a leírt helyzetben lesz-e még lehetőségem egy minor szakot is felvenni közben, hogy mire végzek, kétszakos lehessek?

2012. nov. 17. 20:26
 3/7 anonim ***** válasza:

Minor szakot úgy volna értelem elvégezni, hogy un. részismereti képzésben csinálod. Ezze elvégzed a felvételihez szükséges 50 kreditet egy év alatt.


Ezek alapszakos tárgyak, vagyis mesterképzésben nem végezhetnéd el őket. És a részismereteihez több helyen feltétel, hogy hallgatói jogviszony más intézménnyel ne álljon fel. Vagyis Te esetedben ez plusz 1 évet jelent, vagyis 2 vagy 2 és fél éves lenne a képzés. Szerintem.

2012. nov. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Akkor az sem kivitelezhető, hogy felvételizek ugyanazon intézményben részismereti képzésre (pl. töriből) és angolból a kiegészítő képzésre?


Nekem már mindkettő mindenképpen fizetős lehet csak.


Azt tudom, hogy a minorból ez esetben nem mehetek egyből MA szintre... :)

2012. nov. 17. 20:43
 5/7 anonim ***** válasza:

"Akkor az sem kivitelezhető, hogy felvételizek ugyanazon intézményben részismereti képzésre (pl. töriből) és angolból a kiegészítő képzésre?"


- Tudtommal nem, de nem is volna semmi értelme, hiszen akkor is ugyanannyi idő volna a képzés, de sokkal többe kerülne. Ugyanis párhuzamosan csinálnád a rszésiemretit magyarbl, a tanárit angolból, aztán utána a tanárit magyarból (gondolom, ez a célod). Így a helyed, hogy egy év részismeretit fizetnél ki és másfél tanárit, gyakorlatilag kétszer másfél (vagy egy + másfél) év tanárit kellene a részismerete mellet, ami nem éppen jó, hiszen a tanári sokkal drágább.

Viszont ha a két szakot tanárin egyszerre csinálod ,az egynek számít, mivel a tanárképzés alapvetően két szakterületen folyik egyszerre.


Remélhetőleg nem írtam pontatlanságot, bár sajnos nem nehéz, mert sűrűn változnak a dolgok mostanában.

2012. nov. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Oh, így elolvasva az indokot, igazad van!


Akkor célszerű először a részismereti képzést teljesíteni, és ha az megvan, akkor jelentkezni MA-ra?


Köszi a választ!

2012. nov. 17. 22:29
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, de nézz utánaa részismeretei képzéseknek, mert eléggé nagy a káosz velük kapcsolatban. Azokra nem a normális felvételi eljárás során kell jelentkezni.
2012. nov. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!