Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemi tanulási módszereket...

Egyetemi tanulási módszereket ajánlanátok? Kinek mi válik/vált be?

Figyelt kérdés
Milyen hatékony tanulási módszereket tudtok ajánlani nekem, melyek megkönnyíthetik a sok száz oldalas anyagok tanulását?
2009. aug. 9. 10:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ne vessz el a részletekben, úgy olvass, hogy mindig tudd miről van szó. Ha elolvastál olyan 30-50 oldalt akkor jól gondold át miről volt benne szó és csinálj egy vázlatot, ezt másnap ellenőrizd a könyv segítségével; így azt rendesen eltárolod amit elsőre megjegyeztél, a kiegészítésekkel pedig az anyag másik felét. Szerintem ez elég hatékony módszer.
2009. aug. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Koncentrálj a lényegre, készíts kivonatot, jegyzetet - ahogy a fölöttem lévő is ajánlja. Mellette térképezd fel, mit kell tudni az adott tanárnál: van, akit nem érdekel a törzsanyag, kizárólag a képaláírásokra és a lábjegyzetre kérdez rá.
2009. aug. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, attól is függ, milyen tantárgyról, melyik tanárról stb. van szó. Én középiskolás koromban többnyire becsületesen megtanultam, elolvastam mindent, amit kellett, és így voltam jeles tanuló, egyetemen pedig meg kellett tanulnom, hogy ez nem fog menni, és így kaptam jeles diplomát. :)


-A tanulnivalóból ráálltam a lényegre, a kötelező olvasmányokból is csak a fontosabb részeket olvasom el, ha épp nincs elég időm a vizsgaidőszakban.

- Ha egyetem mellett nem dolgozol, nem vagy bejárós, akkor elvileg maradhat némi időd a suli mellett, ilyenkor érdemes előre is foglalkozni valamennyit az anyaggal, hogy ne mindent a vizsgaidőszakban kelljen megtanulni.

- Szerintem többnyire érdemes az előadásokra is (a gyakorlatokra főleg) bejárni.

- Nem ajánlom a "csodaszereket", "csodamódszereket", ellenben az olyan cuccok, mint kávé, koffein, energiaital, csoki, mehetnek nyugodtan, sokat segíthetnek elsősorban abban, hogy meghosszabbodjon a tanulásra fordítható idő. Ha bírod a strapát, tanulj késő éjjel, bámulatosan sok anyagot lehet éjfél és 3 óra között elsajátítani! :) Azért érdemes legalább napi 3 órát aludni, hétvégén meg rendesen, hogy ne dőlj ki 1-2 hét után.

- Nem csak tanulni, vizsgázni is tudni kell. A legfontosabb kulcsszó: a TÁJÉKOZOTTSÁG. Tudd meg, hogy melyik tanár mit fog számonkérni a vizsgán, és azt tanuld meg, a többivel ne foglalkozz. Pl. ha előre lehet tudni, hogy csupán jegyzetből is át lehet menni a vizsgán, akkor először azt tanuld meg rendesen, és utána ha még van időd, csak akkor olvass hozzá!

- Nekem a tájékozottság megszerzése érdekében többször is bevált, hogy minden vizsgából igyekeztem a 2-3. időpontra jelentkezni, és mindig megkérdeztem a többiektől, hogy mi volt az első vizsgán. Ebből nagyjából le lehet szűrni, hogy mit kell tudni.

- Tetszik, nem tetszik, de szóbeli vizsga esetén érdemes jóban lenni a tanárral. Ha először találkozol vele, akkor pedig viselkedj értelmes módon, tiszteletteljesen, csak semmi félelem és semmi arrogancia. A tanárral ne feleselj, ha belebeszél a mondandódba, érts vele egyet (pl. elég, ha bólogatsz, és ha erről eszedbe jut még valami, mondjad el). Nem a seggét kell kinyalni, csak rá kell vezetni, hogy bár nyilvánvalóan ő az okosabb, azért te is rászolgálsz egy jó jegyre. :) Elsősorban azt szeretik, ha beszélgetni tudnak veled a vizsgatémáról, és nem azt, ha szó szerint a tankönyvi mondatokat nyomatod vissza, s főleg nem, ha pontatlanul.


Nos, remélem segíthettem, sok sikert! :)

2009. aug. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Aki akar még írhat, hátha okosodom még :).

2009. aug. 9. 21:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!